20
Џејмс не ги спаси Кавс од нов дебакл

Џејмс не ги спаси Кавс од нов дебакл

пред 3 месеци - Top Sport - Кошарка

Кливленд кавс го забележаа својот осми пораз во последните 11 натпревари, откако Индијана пејсерс во тесна завршница стигна до 97:95 победа.

Кливленд го доби синдромот на МЗТ  водеше 22 разлика и на крај загуби

Кливленд го доби синдромот на МЗТ, водеше 22 разлика и на крај загуби

пред 3 месеци - Sportmedia - Кошарка

Актуелниот вицепрвак го претрпе третиот пораз во низа, односно загуби седми пат во последните девет натпревари Кливленд продолжува да губи.

50 поени на Лу Вилијамс во победата на ЛА Клиперс против Годен Стејт

50 поени на Лу Вилијамс во победата на ЛА Клиперс против Годен Стејт

пред 3 месеци - Сител - Кошарка

Предводени од Лу Вилијамс и неговите рекордни во кариерата 50 поени екипата на  ЛА Клиперс забележа убедливата победа над шампионот Голден Стејт со 125-106.

Клиперси ја стопираа серијата на шампионот

Клиперси ја стопираа серијата на шампионот

пред 3 месеци - Денар - Спорт

ЛА Клиперс во Оукланд забележа победа над Голден Стејт вориорс 125:106 со што ја прекина серијата од пет победи во која се наоѓаа играчите на актуелниот шампион.

НБА  50 поени на Вилијамс за победа против Голден стејт

НБА: 50 поени на Вилијамс за победа против Голден стејт

пред 3 месеци - Сител - Кошарка

Дербито во последната рунда од НБА лигата помеѓу Голден Стејт и ЛА Клиперси му припадна на гостинот кој славеше со 125-106 со што е прекината серијата од 5 победи на шампионот.

Вилијамс и Клиперси го растурија шампионот

Вилијамс и Клиперси го растурија шампионот

пред 3 месеци - Вечер - Спорт

ЛА Клиперс во Оукланд забележаа победа над Голден Стејт Вориорс 125:106 со што ја прекинаа серијата од пет победи во која се наоѓаа играчите на актуелниот шампион.

Вилијамс и Клиперси го растурија шампионот

Вилијамс и Клиперси го растурија шампионот

пред 3 месеци - Макфакс - Спорт

ЛА Клиперс во Оукланд забележаа победа над Голден Стејт Вориорс 125:106 со што ја прекинаа серијата од пет победи во која се наоѓаа играчите на актуелниот шампион.

Вилијамс и Клиперси го растурија шампионот

Вилијамс и Клиперси го растурија шампионот

пред 3 месеци - Top Sport - Кошарка

ЛА Клиперс во Оукланд забележаа победа над Голден Стејт Вориорс 125:106 со што ја прекинаа серијата од пет победи во која се наоѓаа играчите на актуелниот шампион.

Голден Стејт Вориорс ја почуствуваа лутината на Лу Вилијамс од Клиперс

Голден Стејт Вориорс ја почуствуваа лутината на Лу Вилијамс од Клиперс

пред 3 месеци - Дерби - Кошарка

ЛА Клиперс успеа со одлична игра успеа да го порази актуелниот шампион Голден Стејт Вориорс и тоа со голема разлика, со резултат од 125:106.

Клиперси го размонтираа Голден стејт   експлозија  на Вилијамс

Клиперси го размонтираа Голден стејт, „експлозија“ на Вилијамс

пред 3 месеци - Sportmedia - Ракомет

Голден Стејт не успеа во пет дена двапати да ги победи ЛА Клиперс, на домашен терен беше поразен со 125:106. Главната улога на теренот му припадна на Лу Вилјамс, кој постигна 50 поени.

Времеплов
x