20
Реал во 2013 давале 250 милиони за Меси

Реал во 2013 давале 250 милиони за Меси!

пред 3 месеци - Top Sport - Фудбал

Според  германскиот „Дер шпигел“ и шпанскиот „Ел мундо“, Реал Мадрид во 2013 година биле подготвени да дадат неверојатни...

Перез навистина бил решен да ја шокира јавноста со трансфер на Лео Меси

Перез навистина бил решен да ја шокира јавноста со трансфер на Лео Меси

пред 3 месеци - Фаланга - Спорт

Реал Мадрид бил сериозен во намерите да го донесе Лео Меси во своите редови, а таква намера имале во 2013 година, кога за Аргентинецот „кралевите“ биле подготвени да платат четврт-милијарда евра.

Шпигел открива  Реал во 2013 сакал да ги спои Роналдо и Меси  тропнал на вратата на Аргентинецот со 250 милиони

Шпигел открива: Реал во 2013 сакал да ги спои Роналдо и Меси, тропнал на вратата на Аргентинецот со 250 милиони!

пред 3 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Шпигел објави детали од сензационалниот план на Реал Мадрид да ги спои двајцата најдобри фудбалери на денешницата, „Кралевите“...

Дали пукна љубовта меѓу Зидан и Перез  Францускиот стратег на излезна врата од кралскиот клуб

Дали пукна љубовта меѓу Зидан и Перез: Францускиот стратег на излезна врата од кралскиот клуб

пред 3 месеци - Дерби - Фудбал

Тоа што беше шпекулација очигледно станува вистина. Зинедин Зидан е пред излезна врата од редовита на Реал Мадрид. Очигледно поразите и лошите резултати, а особено моментот на раздор во тимот си го направи своето.

Времеплов
x