20
Марсениќ  Не го очекував ова  хрватските навивачи позитивно ме изненадија

Марсениќ: Не го очекував ова, хрватските навивачи позитивно ме изненадија!

пред 4 месеци - Дерби - Ракомет

Хрватските фанови бурно ги исвиркаа играчите на Србија при најавувањето во салата во Сплит и уште побурно ја исвиркаа химната...

Свирежи за српската химна  свирежи за хрватскиот капитен

Свирежи за српската химна, свирежи за хрватскиот капитен

пред 5 месеци - Вечер - Спорт

Евро шампионатот во Хрватска почна неспортски. Публиката во Сплит не дозволи да се слушне националната химна на нивниот прв противник на првенството – Србија.

Хрватите приредија специјален  поздрав  за српската химна во Сплит

Хрватите приредија специјален „поздрав“ за српската химна во Сплит

пред 5 месеци - Дерби - Ракомет

Регионалното дерби меѓу Хрватска и Србија секако се најде во прв план на отворањето на Европското првенство, а најдобар доказ...

 Спаладиум  ја исвирка српската химна  не помогна ниту Дувњак

„Спаладиум" ја исвирка српската химна, не помогна ниту Дувњак!

пред 5 месеци - Sportmedia - Ракомет

Дури и хрватските медиуми го осудија однесувањето на публиката во арената Еврошампионатот во Хрватска почна моче бурно и...

Времеплов
x