20
ЕП   Хрватска 2018  Романците Дин   Дину го судат дуелот Македонија   Словенија

ЕП - Хрватска 2018: Романците Дин - Дину го судат дуелот Македонија - Словенија

пред 4 месеци - Сител - Ракомет

Денешниот натпревар меѓу Македонија и Словенија ќе го судат романските судии Дин и Дину. Македонската судиска двојка Ѓорѓи Начевски и Славе Николов кои судат на овој шампионат вчера на првиот ден го судеа дуелот Шведска - Исланд.

Начевски и Николов ќе настапат први  На Македонија и на Словенија ќе им судат Романци

Начевски и Николов ќе настапат први. На Македонија и на Словенија ќе им судат Романци

пред 5 месеци - РК Металург - Ракомет

Македонската судиска двојка Ѓорѓи Начевски/Славе Николов ќе ја имаат честа да ја судат првата средба на ЕП во Хрватска. Тие ќе ја делат правдата на средбата од првото коло во групата “А“, меѓу селекциите на Шведска и на Исланд.

Николов и Начевски ќе судат на отварањето на шампионатот  романска комбинација за првата битка на Македонија

Николов и Начевски ќе судат на отварањето на шампионатот, романска комбинација за првата битка на Македонија

пред 5 месеци - Дерби - Ракомет

Најдобриот македонски судиски пар, Ѓорѓи Начевски и Славе Николов ќе судат на отворањето на европскиот шампионат во Хрватска.

Времеплов
x