20
Облачно и дождливо време за Стара нова година

Облачно и дождливо време за Стара нова година

пред 4 месеци - Весник - Македонија

Времето денеска ќе биде претежно облачно со слаби локални врнежи од дожд и снег на повисоките места и на планините, информираат од управата за хидрометеоролошки работи.

Облачно и дождливо време за Стара нова година

Облачно и дождливо време за Стара нова година

пред 4 месеци - Вечер - Македонија

Времето денеска ќе биде претежно облачно со слаби локални врнежи од дожд и снег на повисоките места и на планините, информираат од управата за хидрометеоролошки работи.

Облачно и дождливо време за Стара нова година

Облачно и дождливо време за Стара нова година

пред 4 месеци - Макфакс - Македонија

Времето денеска ќе биде претежно облачно со слаби локални врнежи од дожд и снег на повисоките места и на планините, информираат од управата за хидрометеоролошки работи.

Облачно со слаби врнежи од дожд и снег

Облачно со слаби врнежи од дожд и снег

пред 4 месеци - Сител - Македонија

Времето денеска ќе биде претежно облачно со слаби проврнувања на дожд и снег на планините. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец.

Временска прогноза

Временска прогноза

пред 4 месеци - Скопје Инфо - Без катеторија

Времето денес ќе биде претежно облачно со слаби врнежи од дожд и слаб снег на планините. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец.

Облачно со слаби врнежи од дожд и снег

Облачно со слаби врнежи од дожд и снег

пред 4 месеци - Канал 5 - Македонија

Во Скопје ќе биде облачно и ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Температурата ќе достигне до осум степени.

Денес облачно и дождливо време

Денес облачно и дождливо време

пред 4 месеци - Денар - Економија

Времето денеска ќе биде претежно облачно со слаби локални врнежи од дожд и снег на повисоките места и на планините, информираат од управата за хидрометеоролошки работи.

Во Маврово четири сантиметри снег времето претежно облачно со слаб дожд

Во Маврово четири сантиметри снег, времето претежно облачно со слаб дожд

пред 4 месеци - Канал 5 - Македонија

Најстудено утрово е во Маврово каде се измерени -2 степени, додека во Крушево и Лазарполе нула. Во Скопје, Охрид, Битола, Тетово, Виница се измерени четири степени, додека во Гевгелија и Дојран шест степени.

Во Маврово четири сантиметри снег времето претежно облачно со слаб дожд

Во Маврово четири сантиметри снег, времето претежно облачно со слаб дожд

пред 4 месеци - еМАГАЗИН - Македонија

Висината на снежната покривка утрово во осум часот во Маврово изнесува четири сантиметри, во Крушево два и во Лазарополе еден сантиметар.

Облачно и дождливо време за Стара нова година

Облачно и дождливо време за Стара нова година

пред 4 месеци - Кајгана - Македонија

Времето денеска ќе биде претежно облачно со слаби локални врнежи од дожд и снег на повисоките места и на планините, информираат од управата за хидрометеоролошки работи.

Доаѓа студ снег и вистинска зима  температурите под нулата

Доаѓа студ, снег и вистинска зима - температурите под нулата

пред 5 месеци - Прес 24 - Македонија

Од денеска наутро се јави продор на студена воздушна маса над Македонија што треба да донесе и значително намалување на температурите кое сепак нема да биде блиску ни до просекот.

Температурите одат во минус пристигнуваат ладни денови и снег  од понеделник нови промени

Температурите одат во минус, пристигнуваат ладни денови и снег - од понеделник нови промени

пред 5 месеци - Прес 24 - Македонија

Од денеска наутро се јави продор на студена воздушна маса над Македонија што треба да донесе и значително намалување на температурите кое сепак нема да биде блиску ни до просекот.

Од утре постудено доаѓа снегот

Од утре постудено, доаѓа снегот

пред 5 месеци - MK News - Македонија

Утре кон крајот на денот ќе има спуштање на постудена воздушна маса, што во следните два дена ќе услови врнежи од снег да има и во некои котлини, особено во северните делови.

Температурите одат во минус пристигнуваат ладни денови и снег

Температурите одат во минус, пристигнуваат ладни денови и снег

пред 5 месеци - Пулс 24 - Македонија

Од денеска наутро се јави продор на студена воздушна маса над Македонија што треба да донесе и значително намалување на температурите кое сепак нема да биде блиску ни до просекот.

Температурите одат во минус пристигнуваат ладни денови и снег  колку долго ќе се смрзнуваме

Температурите одат во минус, пристигнуваат ладни денови и снег - колку долго ќе се смрзнуваме

пред 5 месеци - Прес 24 - Македонија

Од денеска наутро се јави продор на студена воздушна маса над Македонија што треба да донесе и значително намалување на температурите кое сепак нема да биде блиску ни до просекот.

Од утре постудено доаѓа снегот

Од утре постудено, доаѓа снегот

пред 5 месеци - +Инфо - Македонија

Најмногу дожд околу пет литри на метар квадратен утринава има наврнаa во Дебар, а слаби врнежи од снег има во Маврово каде висината на снежната покривка е два сантиметри.

Подгответе се за студен бран и снег  пад на температурите

Подгответе се за студен бран и снег - пад на температурите

пред 5 месеци - Прес 24 - Македонија

Времето денеска ќе биде претежно облачно, со слаб локален дожд во западните и јужните делови, а на планините ќе има слаб снег.

Детална викенд временска Подгответе се за права зима

Детална викенд временска: Подгответе се за права зима

пред 5 месеци - Прес 24 - Македонија

Од петок наутро се најавува продор на студена воздушна маса над Македонија што треба да донесе и значително намалување на температурите кое сепак нема да биде блиску ни до просекот.

Облачно време со слаб локален дожд

Облачно време со слаб локален дожд

пред 5 месеци - Алфа - Македонија

Времето денеска ќе биде променливо облачно, со слаб локален дожд, a на планините ќе има слаби врнежи од снег. Времето денеска ќе биде променливо облачно, со слаб локален дожд, a на планините ќе има слаби врнежи од снег.

Од утре постудено со можни врнежи од снег и во некои котлини

Од утре постудено со можни врнежи од снег и во некои котлини

пред 5 месеци - Канал 5 - Македонија

Утринските температури се над нулата освен во Маврово каде се измерени -1 степен. Најтопли градови утрово се Битола, Скопје и Демир Капија со пет степени.

Облачно со локален дожд и снег

Облачно со локален дожд и снег

пред 5 месеци - Канал 5 - Македонија

Ќе дува слаб, а во западните делови умерен ветер од источен правец. Температурата ќе се движи од три до десет степени. Во Скопје слично време со температура до седум степени.

Викенд временска прогноза

Викенд временска прогноза

пред 5 месеци - Скопје Инфо - Без катеторија

Од петок наутро се најавува продор на студена воздушна маса над Македонија што треба да донесе и значително намалување на температурите кое сепак нема да биде блиску ни до просекот.

Облачно време со локален дожд и снег

Облачно време со локален дожд и снег

пред 5 месеци - 24 вести - Македонија

Времето денеска ќе биде претежно облачно, со слаб локален дожд во западните и јужните делови, а на планините ќе има слаб снег.

Заладување и врнежи од дожд и снег за време на викендот

Заладување и врнежи од дожд и снег за време на викендот

пред 5 месеци - Денар - Економија

Следува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Од сабота кон крајот на денот...

Облачно време со локален дожд и снег

Облачно време со локален дожд и снег

пред 5 месеци - Пулс 24 - Македонија

Времето денеска ќе биде претежно облачно, со слаб локален дожд во западните и јужните делови, а на планините ќе има слаб снег.

Викендов заладување и врнежи од снег

Викендов заладување и врнежи од снег

пред 5 месеци - Весник - Македонија

Следува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Од сабота кон крајот на денот...

Радост и за децата што не заминаа на зимување Викендов снег во котлините

Радост и за децата што не заминаа на зимување: Викендов снег во котлините

пред 5 месеци - еМАГАЗИН - Македонија

Најмногу дожд околу пет литри на метар квадратен утринава има наврнаa во Дебар, а слаби врнежи од снег има во Маврово каде висината на снежната покривка е два сантиметри.

Викендов заладување и врнежи од снег

Викендов заладување и врнежи од снег

пред 5 месеци - Макфакс - Македонија

Следува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Од сабота кон крајот на денот...

Викендов заладување и врнежи од снег

Викендов заладување и врнежи од снег

пред 5 месеци - A1on - Македонија

Следува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Од сабота кон крајот на денот...

Викендов заладување и врнежи од снег

Викендов заладување и врнежи од снег

пред 5 месеци - Кајгана - Македонија

Следува период на променливо об лачно време со повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Од сабота кон крајот на денот...

Времеплов
x