20
Лазаров  па сите други

Лазаров, па сите други

пред 3 месеци - Македонски Спорт - Ракомет

Десниот бек со 61 гол ја предводи листата на најдобрите стрелци на Европските првенства Од Загреб за „Македонски спорт“ Весна...

Словенците се бодрат  Никој не се плаши од Кирил Лазаров

Словенците се бодрат: Никој не се плаши од Кирил Лазаров

пред 3 месеци - Sportmedia - Ракомет

Сите многу добро знаат кој е капитенот на македонската ракометна репрезентација Словенците се полни со самодоверба дека ќе победат вечерва против Македонија, во првиот меч од групата на Европското првенство во Хрватска.

Богатството е кај нас  Типувај на Лазаров за прва  пушка  на ЕП

Богатството е кај нас: Типувај на Лазаров за прва „пушка“ на ЕП

пред 3 месеци - Sportmedia - Ракомет

Капитенот на македонската репрезентација, Кирил Лазаров се најде на второто место на листата на играчи кои би можеле првенството да го завршат како најдобар стрелец.

Алушовски  Ако момците веруваат  можат сè

Алушовски: Ако момците веруваат, можат сè

пред 3 месеци - Македонски Спорт - Ракомет

„Традициите постојат за да се рушат, се надевам дека со доаѓањето на Гонзалез и системот, кој тој го применува македонската...

Времеплов
x