20
За четири години 400 милиони за Меси

За четири години 400 милиони за Меси

пред 3 месеци - Сител - Фудбал

Еден остров, половина држава или фудбалски клуб, толку многу може да заработи неверојатниот аргентинец до 2021 година. Меси во моментов има околу 50 милиони годишно, двојно од што заработува Кристијано Роналдо, пишува Марка.

Барселона ќе плати за затаените даноци на Меси

Барселона ќе плати за затаените даноци на Меси

пред 3 месеци - Sportmedia - Фудбал

Каталонците му прафрлите 12 милиони евра на сметите на Лео и татко му, само Аргентинецот да не си замине од Шпанија Челниците на Барселона решиле да ги платат сите долгови кои Лионел Меси ги има кон државата Шпанија.

Штербик е меѓу ракометните  милионери

Штербик е меѓу ракометните „милионери"

пред 3 месеци - Sportmedia - Ракомет

Голманот на Вардар е проценет на милион евра, додека „недопирлив" е Никола Карабатиќ кој е вреднуван со дури два милиони зелени банкноти.

Football Leaks  Меси годишно заработува над 100 милиони евра

Football Leaks: Меси годишно заработува над 100 милиони евра!

пред 3 месеци - Вечер - Спорт

Преку документи од „ Фудбал Ликс“ ова се деталите од новиот договор на Лео Меси со Барселона, според кој Аргентинецот има...

Фудбал Ликс открива  Меси има годишна бруто плата од преку 100 милиони евра

Фудбал Ликс открива: Меси има годишна бруто плата од преку 100 милиони евра!

пред 3 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Медиапарт преку документи добиени од „Фудбал Ликс“ ги откри деталите од новиот договор на Лео Меси со Барселона, Аргентинецот...

Астрономскиот договор на Меси поставува нови стандарди во историјата  Познато колку точно пари заработува Аргентинецот на годишно ниво

Астрономскиот договор на Меси поставува нови стандарди во историјата: Познато колку точно пари заработува Аргентинецот на годишно ниво

пред 3 месеци - Дерби - Фудбал

Лионел Меси пред ивесно време стави крај на сагата и стави потпис на нов договор со каталонскиот гигант Барселона, а иако...

Барселона стигна до историска милијарда

Барселона стигна до историска милијарда

пред 3 месеци - Off.net.mk - Фудбал

Фудбалот до толку отиде (забега) напред со тоа парите, да за прв пат во историјата Трансфермаркет објави вредност на клуб од една МИЛИЈАРДА евра.

Легендарниот Фелер со јасен став  Само еден играч вреди над 100 милиони евра

Легендарниот Фелер со јасен став: Само еден играч вреди над 100 милиони евра!

пред 3 месеци - Дерби - Фудбал

Во изминативе неколку години се случува вистинско лудило кога се во прашање фудбалските трансфери и се прават зделки кои лесно ја надминуваат и границата од 100 милиони евра.

Времеплов
x