20
Ѓоковиќ Не сум 100 проценти здрав но во мене гори стар оган

Ѓоковиќ: Не сум 100 проценти здрав, но во мене гори стар оган

пред 4 месеци - +Инфо - Спорт

Поранешниот светски рекет број 1 Новак Ѓоковиќ информира дека не е 100 проценти здрав, но дека ситуацијата со повредената рака е подобрена и дека е пресреќен што ќе се врати на теренот на Австралија опен.

Ѓоковиќ признава Уште не сум 100 отсто подготвен

Ѓоковиќ признава: Уште не сум 100 отсто подготвен

пред 4 месеци - Top Sport - Спорт

Поранешниот светски број 1, Новак Ѓоковиќ признава дека неговиот лакт уште не е 100 отсто подготвен пред кам-бекот по шест месеци во аут на Австралискиот опен.

Мелбурн без Азаренка Вилијамс Мареј Нишикори а можеби и без Ѓоковиќ Вавринка

Мелбурн без Азаренка, Вилијамс, Мареј, Нишикори, а можеби и без Ѓоковиќ, Вавринка...

пред 5 месеци - Фаланга - Свет

Белорусинката Викторија Азаренка е последната во низата познати тенисерки што нема да настапи на првиот годинашен тениски гранслем-турнир Австралија опен во Мелбурн (15-28 јануари).

Ѓоковиќ ја промени техниката на сервирање

Ѓоковиќ ја промени техниката на сервирање

пред 5 месеци - Кајгана - Тенис

Поранешниот најдобар тенисер на светот Новак Ѓоковиќ играше на турнири во Мелбурн каде покажа дека има промена во начинот на кој сервира.

По шест месеци Ѓоковиќ првпат победува

По шест месеци Ѓоковиќ првпат победува

пред 5 месеци - Репортер - Сцена

По пауза од шест месеци, Новак Ѓоковиќ се врати на тениските терени и во егзибицискиот меч на Кујонг Класик во Мелбурн во два сета го победи Австриецот Доминик Тим.

Ѓоковиќ се врати победнички Пресреќен сум што сум повторно на терените

Ѓоковиќ се врати победнички: Пресреќен сум што сум повторно на терените

пред 5 месеци - Дерби - Тенис

Новак Ѓоковиќ го направи сефтето, се врати на терените со победа. Тој одигра егзибициски меч со со петтиот на АТП листата,Доминик Тим и за нешто повеќе од час игра успеа да го победи со 2:0 (6:1, 6:4).

Ѓоковиќ Убаво е што се враќам поминав низ тежок период

Ѓоковиќ: Убаво е што се враќам, поминав низ тежок период

пред 5 месеци - Канал 5 - Тенис

Ѓоковиќ беше задоволен од прикажаното и се заблагодари на сите кои му даваа поддршка изминатиот период. - Убаво е што се враќам на теренот и во Австралија.

Ѓоковиќ Убаво е што се враќам поминав низ тежок период

Ѓоковиќ: Убаво е што се враќам, поминав низ тежок период

пред 5 месеци - A1on - Тенис

Поранешниот светски рекет број 1 Новак Ѓоковиќ оствари победа над Доминик Тим на егзибицискиот турнир во предградието на Мелбурн, Кујонг, во првиот меч по паузата поради повреда.

Новак Ѓоковиќ со победа го одбележа враќањето на терените

Новак Ѓоковиќ со победа го одбележа враќањето на терените

пред 5 месеци - Кајгана - Тенис

Новак Ѓоковиќ се врати на терен после шестмесечна пауза и во два сета го совлада Тим Доминик, во пријателски натпревар во Мелбурн.

Времеплов
x