20
Венгер не го сака Мики сака Јунајтед да вметне негов сонародник во зделката за Санчез

Венгер не го сака Мики, сака Јунајтед да вметне негов сонародник во зделката за Санчез

пред 3 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Медиумите од „Островото“ откриваат нови детали од можниот трансфер на Алексис Санчез на Олд Трафорд, Арсен Венгер бара да...

Венгер за прв пат призна пораз во случајот со ѕвездата Тој нема да го продолжи договор со Арсенал

Венгер за прв пат призна пораз во случајот со ѕвездата: Тој нема да го продолжи договор со Арсенал

пред 3 месеци - Дерби - Фудбал

Премиерлигашот Арсенал по крајот на актуелнава сезона може да остане без неколку важни играчи на кои им завршува договорот, па токму овој преоден рок е последна шанса да заработат одредена сума на нив.

Венгер за прв пат призна пораз во случајот со ѕвездата Тој нема да го продолжи договор со нас

Венгер за прв пат призна пораз во случајот со ѕвездата: Тој нема да го продолжи договор со нас

пред 3 месеци - Дерби - Фудбал

Премиерлигашот Арсенал по крајот на актуелнава сезона може да остане без неколку важни играчи на кои им завршува договорот, па токму овој преоден рок е последна шанса да заработат одредена сума на нив.

Венгер за прв пат призна пораз со случајот со ѕвездата Тој нема да го продолжи договор со нас

Венгер за прв пат призна пораз со случајот со ѕвездата: Тој нема да го продолжи договор со нас

пред 3 месеци - Дерби - Фудбал

Премиерлигашот Арсенал по крајот на актуелнава сезона може да остане без неколку важни играчи на кои им завршува договорот, па токму овој преоден рок е последна шанса да заработат одредена сума на нив.

Јунајтед им го нуди Микитаријан плус пари за Санчез но Арсенал посакува друг играч од ѓаволите

Јунајтед им го нуди Микитаријан плус пари за Санчез, но Арсенал посакува друг играч од „ѓаволите“

пред 3 месеци - Фаланга - Спорт

Преговорите околу наводниот трансфер на Алексис Санчез на „Олд Трафорд“ добиваат се поголем интензитет деновиве.. Се шпекулира...

Манчестер Сити се откажал од Санчез фановите шокирани

Манчестер Сити се откажал од Санчез, фановите шокирани

пред 3 месеци - Дерби - Фудбал

Манчестер Сити се откажал од трансферот на Алексис Санчез и веројатно ќе му овозможи на градскиот ривал Манчестер Јунајтед да дојде до потписот на чилеанскиот фудбалер, – пренесува „Би-Би-Си“.

Мурињо проговори за интересот на Алексис Санчез

Мурињо проговори за интересот на Алексис Санчез

пред 3 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Работите се променија, се шпекулира дека Алексис Санчез сега е поблиску до Манчестер јунајтед отколку до Манчестер Сити....

Јунајтед e заинтересиран за Варди и Чичарито

Јунајтед e заинтересиран за Варди и Чичарито

пред 3 месеци - Денар - Спорт

Откако вчера клубот направи неочекувана понуда за ѕвездата на Арсенал, Алексис Санчез, раководството на Манчестер Јунајтед, исто така, покажува интерес за двајца други напаѓачи од Премиерлигата.

Арсенал ќе го продаде Санчез ако се исполнат два услови

Арсенал ќе го продаде Санчез ако се исполнат два услови

пред 3 месеци - Дерби - Фудбал

Премиерлигашот Арсенал и дефинитивно е подготвен да го продаде Алексис Санчез во овој актуелен преоден рок, меѓутоа да се случи тоа мора да се исполнат два услови пренесува „Би-Би-Си“.

Невил Ова што се случува со Санчез ме потсетува на Кантона и Ван Перси

Невил: Ова што се случува со Санчез ме потсетува на Кантона и Ван Перси

пред 3 месеци - Дерби - Фудбал

Алексис Санчез е при крај на договорот со Арсенал и се очекува „топчиите“ да го продадат во јануари со огромен попуст за да не си замине на крајот од сезоната како слободен играч.

Тимовите од Манчестер го ловат Алексис Санчез

Тимовите од Манчестер го „ловат“ Алексис Санчез

пред 3 месеци - Top Sport - Фудбал

Манчестер јунајтед решија да влезат во „трката“ за Алексис Санчез од Арсенал, и Жозе Мурињо се обидува дека ќе им го „расипе“ пазарот на Манчестер сити, јавува „Гардијан“.

Мурињо и Јунајтед сакаат да ги расипат плановите на Сити за Санчез

Мурињо и Јунајтед сакаат да ги расипат плановите на Сити за Санчез

пред 3 месеци - Дерби - Фудбал

Кога е во прашање фудбалот особено во преодните рокови има многу шпекулации, најави за можни трансфери, но колку од нив се реализираат е сосема друго прашање.

Агентот на Санчез го следи Манчестер јунајтед Мурињо го краде Чилеанецот од лутиот ривал Гвардиола

Агентот на Санчез го следи Манчестер јунајтед, Мурињо го краде Чилеанецот од лутиот ривал Гвардиола?!

пред 3 месеци - 24 фудбал - Фудбал

„Црвените ѓаволи“ се приклучуваат во трката за Алексис Санчез, Жозе Мурињо се обидува да го украде Чилеанецот од пред носот...

Алексис Санчез оди во Манчестер но не кај Гвардиола

Алексис Санчез оди во Манчестер, но не кај Гвардиола?

пред 3 месеци - Кајгана - Фудбал

Градските ривали во борба за потписот на Алексис Санчез. Феноменалниот Чилеанец, еден од најдобрите фудбалери во Премиер лигата, има договор со Арсенал до крајот на јуни, а веќе сега е слободен да преговара со клубови околу преселба.

Времеплов
x