20
Вујовиќ  Македонија сега е поопасна  ама

Вујовиќ: Македонија сега е поопасна, ама…

пред 3 месеци - Дерби - Ракомет

Македонија денеска ќе го одигра првиот меч на Европското првенство во Хрватска, а за противник ја имаме селекцијата на Словенија преводена од добро познатиот за нас Веселин Вујовиќ.

Вујовиќ  Да ја смириме еуфоријата на Македонците

Вујовиќ: Да ја смириме еуфоријата на Македонците

пред 3 месеци - Top Sport - Ракомет

Словенечкиот селектор, Веселин Вујовиќ вели дека не треба да се потцени Македонија пред првиот меч од ЕП за двете репрезентации денеска во 19.

Како Вујо ја најавува средбата Србија Хрватска

Како Вујо ја најавува средбата Србија-Хрватска

пред 3 месеци - Sportmedia - Ракомет

Во свој препознатлив, фаjтерски стил, Веселин Вујовиќ го „отвора"' Евро-шампионатот во Хрватска, и ги дава своите очекувања за премиерниот меч во кој се среќаваат големите ривали, не само во ракометот.

Вујовиќ  Македонците го имаат Раул Гонзалес и големи амбиции  но не верувам дека ќе можат до завршницата

Вујовиќ: Македонците го имаат Раул Гонзалес и големи амбиции, но не верувам дека ќе можат до завршницата

пред 3 месеци - Sportmedia - Ракомет

Веселин Вујовиќ и Словенија ќе ни бидат прв противник на Европското првенство во ракомет во Хрватска, а тренерот одлично...

Вујовиќ направи комплетна анализа на Македонија и посочи зошто нашата селекција е поопасна со Раул отколку со Червар

Вујовиќ направи комплетна анализа на Македонија и посочи зошто нашата селекција е поопасна со Раул отколку со Червар!

пред 3 месеци - Дерби - Ракомет

Големите љубители на ракометот ги делат само два дена од почетокот на Европското првенство во Хрватска, а како што можеше...

Времеплов
x