20
Досега 18 лица загинаа поради одроните во Калифорнија

Досега 18 лица загинаа поради одроните во Калифорнија

пред 3 месеци - Весник - Свет

Во катастрофалното лизгање на земјиштето во јужна Калифорнија, 18 лица загинаа, а седум се уште се водат за исчезнати, објавија локалните власти.

Досега 18 лица загинаа поради одроните во Калифорнија

Досега 18 лица загинаа поради одроните во Калифорнија

пред 3 месеци - Вечер - Свет

Во катастрофалното лизгање на земјиштето во јужна Калифорнија, 18 лица загинаа, а седум се уште се водат за исчезнати, објавија локалните власти.

Досега 18 лица загинаа поради одроните во Калифорнија

Досега 18 лица загинаа поради одроните во Калифорнија

пред 3 месеци - Макфакс - Свет

Во катастрофалното лизгање на земјиштето во јужна Калифорнија, 18 лица загинаа, а седум се уште се водат за исчезнати, објавија локалните власти.

Досега 18 загинати поради одроните во Калифорнија

Досега 18 загинати поради одроните во Калифорнија

пред 3 месеци - A1on - Свет

Во катастрофалното лизгање на земјиштето во јужна Калифорнија, 18 лица загинаа, а седум се уште се водат за исчезнати, објавија локалните власти.

Бројот на загинати во свлечиштата во Калифорнија се искачи на 18 лица

Бројот на загинати во свлечиштата во Калифорнија се искачи на 18 лица

пред 3 месеци - Алфа - Свет

Маж, на возраст од 87 години стана 18-тата потврдена жртва на свлечиштата во Калифорнија, соопштија на прес-конференција локалните власти.

Бројот на загинати во свлечиштата во Калифорнија се искачи на 18 лица

Бројот на загинати во свлечиштата во Калифорнија се искачи на 18 лица

пред 3 месеци - 24 вести - Свет

Маж, на возраст од 87 години стана 18-тата потврдена жртва на свлечиштата во Калифорнија, соопштија на прес-конференција локалните власти.

Опра во кал до колена  го загуби луксузниот дом во поплава

Опра во кал до колена, го загуби луксузниот дом во поплава

пред 3 месеци - MK News - Свет

Луксузната вила на американската водителка Опра Винфри е уништена во големата природна катастрофа која ја зафати Калифорнија деновиве.

Опра во кал до колена  го загуби луксузниот дом во поплава

Опра во кал до колена, го загуби луксузниот дом во поплава

пред 3 месеци - Сител - Живот

Луксузната вила на американската водителка Опра Винфри е уништена во големата природна катастрофа која ја зафати Калифорнија деновиве.

Над 40 лица се водат за исчезнати по лизгање на земјиштето во Калифорнија

Над 40 лица се водат за исчезнати по лизгање на земјиштето во Калифорнија

пред 3 месеци - +Инфо - Свет

Не е позната судбината на десетици луѓе по лизгање на земјиште во јужна Калифорнија. - Во потрага сме по 43 луѓе ... Овој број постојано се менува, изјави шерифот Бил Браун од Санта Барбара.

Расте бројот на исчезнати во смртоносните свлечишта во Калифорнија

Расте бројот на исчезнати во смртоносните свлечишта во Калифорнија

пред 3 месеци - 24 вести - Свет

Расте бројот на исчезнати во смртоносните свлечишта во Калифорнија. Спасувачките екипи трагаат по повеќе од 40 лица, кои официјално се пријавени за исчезнати.

Над 40 исчезнати во лизгање на земјиштето во Калифорнија

Над 40 исчезнати во лизгање на земјиштето во Калифорнија

пред 3 месеци - Нова ТВ - Свет

Десетици луѓе се водат за исчезнати по лизгање на земјиште во јужна Калифорнија. – Во потрага сме по 43 луѓе … Овој број постојано се менува, изјави шерифот Бил Браун од Санта Барбара.

Опра во кал до колена  го загуби луксузниот дом во поплава

Опра во кал до колена, го загуби луксузниот дом во поплава

пред 3 месеци - Бриф - Забава

Луксузната вила на американската водителка Опра Винфри е уништена во големата природна катастрофа која ја зафати Калифорнија деновиве.

Опра во кал до колена  го загуби луксузниот дом во поплава

Опра во кал до колена, го загуби луксузниот дом во поплава

пред 3 месеци - +Инфо - Сцена

Луксузната вила на американската водителка Опра Винфри е уништена во големата природна катастрофа која ја зафати Калифорнија деновиве.

Опра Винфри среде кал се прости од својот 50 милиони долари вреден имот

Опра Винфри среде кал се прости од својот 50 милиони долари вреден имот

пред 3 месеци - Канал 5 - Свет

Бројот на жртвите во поплавите во Калифорнија достигна до 17 и с еочекува да се зголеми . Најмалку 48 лица се пријавени за исчезнати .

Рaсте бројот на жртви во Калифорнија

Рaсте бројот на жртви во Калифорнија

пред 3 месеци - Алфа - Свет

Бројот на жртви предизвикани од зимската бура во Калифорнија се зголеми на 17 лица откако беа пронајдени 2 нови тела, додека 13 се водат како исчезнати.

Се зголемува бројот на жртви од невремето во Калифорнија

Се зголемува бројот на жртви од невремето во Калифорнија

пред 3 месеци - 24 вести - Свет

Бројот на жртви во лизгањето на земјиштето предизвикано од  бурата во Калифорнија се зголемил на 17 лица откако биле пронајдени 2 нови тела, а над 17 се водат како исчезнати.

И Опра ги почувствува последиците од катастрофалните поплави   вака изгледа сега нејзиниот имот

И Опра ги почувствува последиците од катастрофалните поплави - вака изгледа сега нејзиниот имот

пред 3 месеци - Прес 24 - Живот

Катастрофалните поплави кои ѝ се случија на Санта Барбара, одземаа 15 човечки животи. Реките од кал стигнаа и до раскошниот имот на Опра Винфри, која се проценува на 50 милиони долари, но на цела среќа штетата не е сериозна.

Времеплов
x