20
Која е тајната  Сане откри зошто сезонава блеска во дресот на Сити

Која е тајната: Сане откри зошто сезонава блеска во дресот на Сити

пред 3 месеци - Дерби - Фудбал

Германскиот репрезентативец, Лерој Сане сезонава игра како препороден во дресот на Манчестер Сити и е еден од најзаслужните што клубот од „Итихад“ има извонредни резултати во сите натпреварувања.

Сане го открива советот на Гвардиола   играј како Меси

Сане го открива советот на Гвардиола – играј како Меси

пред 3 месеци - Top Sport - Фудбал

Лирој Сане вели дека советот кој го добил од менаџерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола му помогнал да ја помине тешката транзиција во Премиер лигата.

Хит број еден на Островот  Реакцијата на Гвардиола за споредбите меѓу Меси и Салах

Хит број еден на Островот: Реакцијата на Гвардиола за споредбите меѓу Меси и Салах

пред 3 месеци - Дерби - Фудбал

Пеп Гвардиола во текот на денешниот ден четврти пат во низа беше избран за тренер на месецот во англиската Премиер лига,...

Гвардиола повторно е  тренер на месецот  во Премиер лигата

Гвардиола повторно е „тренер на месецот“ во Премиер лигата

пред 3 месеци - Top Sport - Фудбал

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола, денеска по четврти пат е прогласен за тренер на месецот во Премиер лигата. Гвардиола е првиот менаџер во историјата на Премиер лигата кој успеал да „собере“ четири награди во четири месеци.

Времеплов
x