20
Вугринец  Словенија ја има клупата  Македонија го има Раул  Не знам дали ќе навивам

Вугринец: Словенија ја има клупата, Македонија го има Раул! Не знам дали ќе навивам

пред 4 месеци - Sportmedia - Ракомет

Ренато Вугринец е единствениот ракометар кој го има носено дресот и на двата национални тима. Бекот кој има подолг стаж како репрезентативец на својата земја не знае дали ќе навива на вечерашната пресметка.

Вугринец   Не давам предност никому

Вугринец: „Не давам предност никому“

пред 4 месеци - Македонски Спорт - Ракомет

Македонија и Словенија имаат нешто заедничко, Ренато Вугринец, единствениот ракометар кој го има носено дресот и на двата...

Времеплов
x