20
Полугола активистка на му нафрли на чешкиот претседател во моментот кога тој требаше да гласа

Полугола активистка на му нафрли на чешкиот претседател во моментот кога тој требаше да гласа

пред 4 месеци - Макфакс - Свет

Чесите втор ден гласаат на претседателските избори, на кои осуммина кандидати се надеваат дека ќе успеат да го соборат актуелниот претседател на државата, Милош Земан.

Втор ден од претседателските избори во Чешка

Втор ден од претседателските избори во Чешка

пред 4 месеци - Алфа - Свет

Чесите втор ден гласаат на претседателските избори. Други кандидати се текстописецот Михал Хорачек, поранешниот десничарски премиер Мирек Тополанек и поранешниот шеф на автомобилската компанија „Шкода“, Вратислав Кулханек.

Полугола активистка му се нафрли на Земан

Полугола активистка му се нафрли на Земан

пред 4 месеци - A1on - Свет

Чесите втор ден гласаат на претседателските избори, на кои осуммина кандидати се надеваат дека ќе успеат да го соборат актуелниот претседател на државата, Милош Земан.

Чесите избираат претседател

Чесите избираат претседател

пред 4 месеци - Канал 5 - Свет

Според анкетите направени пред гласањето, се очекува актуелниот претседател Милош Земан да го добие првиот круг, но изгледа дека е малку веројатно дека ќе добие целосно мнозинство.

Протест на полугола феминистка на изборите во Чешка

Протест на полугола феминистка на изборите во Чешка

пред 4 месеци - DW - Свет

Инцидент на претседателските избори во Чешка: полугола активистка на Фемен му се втурна на Милош Земан во моментот кога тој требаше да гласа.

Полугола активистка го навредуваше Земан додека гласа

Полугола активистка го навредуваше Земан додека гласа

пред 4 месеци - Нова ТВ - Свет

Жена се обиде да го спречи чешкиот претседател Милош Земан да го оствари своето право на глас за време на претседателските избори во земјата.

Избори во Чешка  шоу на украинската феминистка

Избори во Чешка, шоу на украинската феминистка

пред 4 месеци - +Инфо - Без катеторија

Овде уште не е објавен никаков резултат од првиот ден на претседателските избори, освен дека на нив својот глас го дале две петини од гласачите и прогнозата дека, денес, на вториот ден на изборите, излезноста ќе се заокружи на околу 60 отсто.

Полугола активистка му се нафрли на чешкиот претседател за време на гласањето

Полугола активистка му се нафрли на чешкиот претседател за време на гласањето

пред 4 месеци - Кајгана - Свет

Чесите втор ден гласаат на претседателските избори, на кои осуммина кандидати се надеваат дека ќе успеат да го соборат актуелниот претседател на државата, Милош Земан.

Гола жена се фрли врз чешкиот претседател додека гласаше   обезбедувањето жестоко ја собори

Гола жена се фрли врз чешкиот претседател додека гласаше - обезбедувањето жестоко ја собори

пред 5 месеци - Прес 24 - Свет

Жена се обиде да го спречи чешкиот претседател Милош Земан да го оствари своето право на глас за време на претседателските избори во земјата.

Жена се соблече гола додека Земан гласаше  обезбедувањето жестоко ја собори на земја

Жена се соблече гола додека Земан гласаше, обезбедувањето жестоко ја собори на земја

пред 5 месеци - Сител - Свет

На видеото што го објавија чешките медиуми, може да се види дека жената ја соблекува горната облека и започнува да довикува погрдни зборови на англиски јазик против Земан.

Во топлес пред Земан  Ти си проститутка на Путин

Во топлес пред Земан: Ти си проститутка на Путин

пред 5 месеци - Канал 5 - Свет

Жената истрча од масата новинари на гласачкото место во Прага и застана директно пред Земан (73), кој се подготвуваше да ги покаже своите документи за идентификација пред изборната комисија, пренесе агенцијата „Ројтерс“.

Жена се соблече топлес на гласачкото место на кое гласаше чешкиот претседател

Жена се соблече топлес на гласачкото место на кое гласаше чешкиот претседател

пред 5 месеци - 24 вести - Свет

Жена се обиде да го спречи чешкиот претседател Милош Земан да го оствари своето право на глас за време на претседателските избори во земјата.

Разголена активистка на  Фемен  го нападна чешкиот претседател

Разголена активистка на „Фемен“ го нападна чешкиот претседател

пред 5 месеци - A1on - Свет

Активистка на феминистичката група „Фемен“ денеска се обиде да го спречи чешкиот претседател Милош Земан при гласањето на претседателските избори во Чешка.

Жена се соблече топлес на гласачко место каде гласаше чешкиот претседател

Жена се соблече топлес на гласачко место каде гласаше чешкиот претседател

пред 5 месеци - Весник - Свет

Жена се обиде да го спречи чешкиот претседател Милош Земан да го оствари своето право на глас за време на претседателските избори во земјата.

Жена се соблече топлес на гласачко место каде гласаше чешкиот претседател

Жена се соблече топлес на гласачко место каде гласаше чешкиот претседател

пред 5 месеци - Вечер - Свет

Жена се обиде да го спречи чешкиот претседател Милош Земан да го оствари своето право на глас за време на претседателските избори во земјата.

Жена се соблече топлес на гласачко место каде гласаше чешкиот претседател

Жена се соблече топлес на гласачко место каде гласаше чешкиот претседател

пред 5 месеци - Макфакс - Свет

Жена се обиде да го спречи чешкиот претседател Милош Земан да го оствари своето право на глас за време на претседателските избори во земјата.

Чешка денеска и утре избира претседател

Чешка денеска и утре избира претседател

пред 5 месеци - Сител - Свет

Граѓаните на Чешка денеска и утре избираат нов претседател на државата. Анкетите покажуваат дека фаворитот на изборите и...

Претседателски избори во Чешка  Милош Земан или не

Претседателски избори во Чешка: Милош Земан или не?

пред 5 месеци - DW - Свет

Милош Земан, контроверзниот популистички чешки претседател, се бори за реизбор на фунцијата. Главната порака на неговите предизвикувачи е дека тие не се тој.

Чешка денеска и утре избира претседател

Чешка денеска и утре избира претседател

пред 5 месеци - Либертас - Свет

Граѓаните на Чешка денеска и утре избираат нов претседател на државата. Анкетите покажуваат дека фаворитот на изборите и...

Чешка денеска и утре избира претседател

Чешка денеска и утре избира претседател

пред 5 месеци - Алфа - Свет

Граѓаните на Чешка денеска и утре избираат нов претседател на државата. Анкетите покажуваат дека фаворитот на изборите и...

Земан и без кампања фаворит на изборите во Чешка

Земан и без кампања фаворит на изборите во Чешка

пред 5 месеци - Р.С. Европа - Свет

Чесите денеска и утре гласаат во првиот круг од претседателските избори: Според анкетите на јавното мислење, фаворит е актуелниот шеф на државата Милош Земан.

Времеплов
x