20
Вугринец  Словенија ја има клупата  Македонија го има Раул  Не знам дали ќе навивам

Вугринец: Словенија ја има клупата, Македонија го има Раул! Не знам дали ќе навивам

пред 4 месеци - Sportmedia - Ракомет

Ренато Вугринец е единствениот ракометар кој го има носено дресот и на двата национални тима. Бекот кој има подолг стаж како репрезентативец на својата земја не знае дали ќе навива на вечерашната пресметка.

Вугринец   Не давам предност никому

Вугринец: „Не давам предност никому“

пред 4 месеци - Македонски Спорт - Ракомет

Македонија и Словенија имаат нешто заедничко, Ренато Вугринец, единствениот ракометар кој го има носено дресот и на двата...

Гонзалез  Прва цел е да играме како голем тим

Гонзалез: Прва цел е да играме како голем тим

пред 5 месеци - Сител - Ракомет

Македонската ракометна експедиција од утрово е во Загреб,каде во сабота ќе го започне својот настап на Европскиот шампионат.

Гонзалез  Прва цел е да играме како голем тим ВИДЕО

Гонзалез: Прва цел е да играме како голем тим ВИДЕО

пред 5 месеци - +Инфо - Спорт

Македонската ракометна експедиција од утрово е во Загреб, каде в сабота ќе го започне својот настап на Европскиот шампионат.

Гонзалез  Прва цел е да играме како голем тим

Гонзалез: Прва цел е да играме како голем тим

пред 5 месеци - Канал 5 - Ракомет

Новитет во информирањето од Првенството е отвореното студио кое го има телевизиската продукција на Европската ракометна федерација (ЕХФ ТВ), во кое меѓу првите гости беше македонскиот селектор Раул Гонзалез.

Времеплов
x