20
Победа на Фојц на спустот во Венген

Победа на Фојц на спустот во Венген

пред 3 месеци - Сител - Спорт

Швајцарецот Беат Фојц и Италијанката Федерика Брињоне забележаа победи во Светскиот куп оваа сабота. Фојц победи на спустот на домашната патека во Венген а до 9.

Брињоне најбрза на супер џи во Австрија

Брињоне најбрза на супер-џи во Австрија

пред 3 месеци - Канал 5 - Спорт

Таа победи со време 1:09.80 минути. Со 0,18 секунди заостанување зад победничката на второто место заврши Швајцарката Лара Гут, додека третата беше Корнелија Хитер (+0,46 секунди).

Фојц по вторпат го освои Венген

Фојц по вторпат го освои Венген

пред 3 месеци - Top Sport - Спорт

Швајцарецот Беат Фојц беше прв скијач на патеката за да стигне до победа на спустот во Венген, еден од најстарите и најпрестижните скијачки трки на светот вторпат во кариерата.

Како е да е  леташ  во Венген

Како е да е „леташ“ во Венген!

пред 3 месеци - Top Sport - Спорт

Утре на програмата е класичниот спуст во швајцарскиот Венген.

Времеплов
x