20
ПОТВРДЕНО Дувњак во аут до крајот на турнирот

ПОТВРДЕНО: Дувњак во аут, до крајот на турнирот

пред 3 месеци - Sportmedia - Ракомет

Домагој Дувњак нема да може да продолжи со настапите за „коцкастите". Иако во прв момнт се чинеше дека повредата не е од...

Заврши ЕП за Домагој Дувњак

Заврши ЕП за Домагој Дувњак

пред 3 месеци - Top Sport - Ракомет

Домагој Дувњак, капитенот на ракометната репрезентација на Хрватска, го заврши настапот на Европското првенство, потврдија од Ракометниот сојуз на Хрватска.

Хрватска може да смета на Дувњак само ако се најде во самата завршница на ЕП

Хрватска може да смета на Дувњак само ако се најде во самата завршница на ЕП

пред 3 месеци - Дерби - Ракомет

Хрватите долго ги чекаа резултатите од магнетната резонанца направени по вчерашната повреда на Домагој Дувњак, а на крајот е потврдена непосакуваната дијагноза за домаќините на Европското ракометно првенство.

Раул ел команданте vs Вујо мајсторе  војна на ракометните светови

Раул „ел команданте“ vs Вујо „мајсторе“ – војна на ракометните светови

пред 3 месеци - Вечер - Спорт

Македонија денеска стартува на Европското првенство во Хрватска. Во првиот натпревар во загрепска „Арена" (19.30 ч.), македонските ракометари „отвораат" против селекцијата на Словенија.

Вујовиќ Македонија сега е поопасна ама

Вујовиќ: Македонија сега е поопасна, ама…

пред 3 месеци - Дерби - Ракомет

Македонија денеска ќе го одигра првиот меч на Европското првенство во Хрватска, а за противник ја имаме селекцијата на Словенија преводена од добро познатиот за нас Веселин Вујовиќ.

Вујовиќ Да ја смириме еуфоријата на Македонците

Вујовиќ: Да ја смириме еуфоријата на Македонците

пред 3 месеци - Top Sport - Ракомет

Словенечкиот селектор, Веселин Вујовиќ вели дека не треба да се потцени Македонија пред првиот меч од ЕП за двете репрезентации денеска во 19.

ЕП ракомет 2018 Дувњак се повреди неизвесно дали ќе го продолжи шампионатот

ЕП ракомет 2018: Дувњак се повреди, неизвесно дали ќе го продолжи шампионатот

пред 3 месеци - +Инфо - Спорт

Хрватска синоќа го доби дербито со Србија (32:22), но најверојатно до крајот на Европското првенство го загуби Домагој Дувњак.

ЕП ракомет 2018 Дувњак се повреди неизвесно дали ќе го продолжи шампионатот

ЕП ракомет 2018: Дувњак се повреди, неизвесно дали ќе го продолжи шампионатот

пред 3 месеци - Канал 5 - Ракомет

Во финишот на средбата Дувњак со помош на своите соиграчи го напушти теренот, откако ја повреди десната нога. - Го повреди листот на десниот мускул.

Червар за повредата на Дувњак Сакавме да го замениме ама

Червар за повредата на Дувњак: Сакавме да го замениме, ама…

пред 3 месеци - Дерби - Ракомет

Репрезентацијата на Хрватска имаше позитивен старт на Европското првенство на кое се тие домаќини, но дуелот со Србија за нив донесе и една лоша веста-тоа е повредата на нивниот капитен и најдобар играч Домагој Дувњак.

Червар Загрижен сум за Дувњак

Червар: Загрижен сум за Дувњак…

пред 3 месеци - Дерби - Ракомет

Хрватска стигна до првите бодови на Европското првенство, но голем проблем за селекторот Лино Червар може да биде повредата на Домагој Дувњак кој не можеше да го заврши натпреварот.

Лазаров објасни зошто Червар е најдобар тренер во светот Никогаш нема да заборавиме што направи

Лазаров објасни зошто Червар е најдобар тренер во светот: Никогаш нема да заборавиме што направи!

пред 3 месеци - Дерби - Ракомет

Лино Червар пред само два дена излезе со доста провокативна изјава во јавноста алудирајќи на тоа дека Македонија немала да...

Како Вујо ја најавува средбата Србија Хрватска

Како Вујо ја најавува средбата Србија-Хрватска

пред 3 месеци - Sportmedia - Ракомет

Во свој препознатлив, фаjтерски стил, Веселин Вујовиќ го „отвора"' Евро-шампионатот во Хрватска, и ги дава своите очекувања за премиерниот меч во кој се среќаваат големите ривали, не само во ракометот.

Вујовиќ Македонците го имаат Раул Гонзалес и големи амбиции но не верувам дека ќе можат до завршницата

Вујовиќ: Македонците го имаат Раул Гонзалес и големи амбиции, но не верувам дека ќе можат до завршницата

пред 3 месеци - Sportmedia - Ракомет

Веселин Вујовиќ и Словенија ќе ни бидат прв противник на Европското првенство во ракомет во Хрватска, а тренерот одлично...

Червар Да не работев со децата Македонија ќе немаше репрезентација

Червар: Да не работев со децата Македонија ќе немаше репрезентација

пред 3 месеци - Top Sport - Ракомет

Лино Червар, селекторот на ракометната репрезентација на Хрватска, не му остана должен на Пепи Манасков и веднаш одговори на неговата изјава дека „времето на Червар е минато“.

Вујовиќ направи комплетна анализа на Македонија и посочи зошто нашата селекција е поопасна со Раул отколку со Червар

Вујовиќ направи комплетна анализа на Македонија и посочи зошто нашата селекција е поопасна со Раул отколку со Червар!

пред 3 месеци - Дерби - Ракомет

Големите љубители на ракометот ги делат само два дена од почетокот на Европското првенство во Хрватска, а како што можеше...

Времеплов
x