20
ПОТВРДЕНО Дувњак во аут до крајот на турнирот

ПОТВРДЕНО: Дувњак во аут, до крајот на турнирот

пред една недела - Sportmedia - Ракомет

Домагој Дувњак нема да може да продолжи со настапите за „коцкастите". Иако во прв момнт се чинеше дека повредата не е од...

Заврши ЕП за Домагој Дувњак

Заврши ЕП за Домагој Дувњак

пред една недела - Top Sport - Ракомет

Домагој Дувњак, капитенот на ракометната репрезентација на Хрватска, го заврши настапот на Европското првенство, потврдија од Ракометниот сојуз на Хрватска.

Хрватска може да смета на Дувњак само ако се најде во самата завршница на ЕП

Хрватска може да смета на Дувњак само ако се најде во самата завршница на ЕП

пред една недела - Дерби - Ракомет

Хрватите долго ги чекаа резултатите од магнетната резонанца направени по вчерашната повреда на Домагој Дувњак, а на крајот е потврдена непосакуваната дијагноза за домаќините на Европското ракометно првенство.

ЕП ракомет 2018 Хрватска импресивна против Србија

ЕП ракомет 2018: Хрватска импресивна против Србија

пред една недела - 24 вести - Спорт

Домаќинот на Европското ракометно првенство, репрезентацијата на Хрватска оствари убедлива победа со 10 голови разлика (32:22) во дербито со Србија.

ЕП ракомет 2018 Хрватска ја победи Србија

ЕП ракомет 2018: Хрватска ја победи Србија

пред една недела - +Инфо - Спорт

Домаќинот на Европското ракометно првенство, репрезентацијата на Хрватска оствари убедлива победа со 10 голови разлика (32:22) во дербито со Србија.

ЕП ракомет 2018 Дувњак се повреди неизвесно дали ќе го продолжи шампионатот

ЕП ракомет 2018: Дувњак се повреди, неизвесно дали ќе го продолжи шампионатот

пред една недела - +Инфо - Спорт

Хрватска синоќа го доби дербито со Србија (32:22), но најверојатно до крајот на Европското првенство го загуби Домагој Дувњак.

ЕП ракомет 2018 Дувњак се повреди неизвесно дали ќе го продолжи шампионатот

ЕП ракомет 2018: Дувњак се повреди, неизвесно дали ќе го продолжи шампионатот

пред една недела - Канал 5 - Ракомет

Во финишот на средбата Дувњак со помош на своите соиграчи го напушти теренот, откако ја повреди десната нога. - Го повреди листот на десниот мускул.

ЕП ракомет 2018 Хрватска импресивна против Србија

ЕП ракомет 2018: Хрватска импресивна против Србија

пред една недела - Канал 5 - Ракомет

Предводени од Лино Червар на селекторското место и од Лука Циндриќ на плејмејкерската позиција, Хрватите ја потврдија улогата на фаворит и на задоволство на 11-илјадната публика во „Спаладиум Арена“ ги освоија првите два бода.

Червар за повредата на Дувњак Сакавме да го замениме ама

Червар за повредата на Дувњак: Сакавме да го замениме, ама…

пред една недела - Дерби - Ракомет

Репрезентацијата на Хрватска имаше позитивен старт на Европското првенство на кое се тие домаќини, но дуелот со Србија за нив донесе и една лоша веста-тоа е повредата на нивниот капитен и најдобар играч Домагој Дувњак.

Србија ја почувствува вардаровата сила

Србија ја почувствува вардаровата сила

пред една недела - Македонски Спорт - Ракомет

Циндриќ, Карачиќ и Чупиќ ја предводеа Хрватска до триумф во балканското дерби во преполната „Спаладиум“ на отворањето на...

Червар Загрижен сум за Дувњак

Червар: Загрижен сум за Дувњак…

пред една недела - Дерби - Ракомет

Хрватска стигна до првите бодови на Европското првенство, но голем проблем за селекторот Лино Червар може да биде повредата на Домагој Дувњак кој не можеше да го заврши натпреварот.

Лазаров објасни зошто Червар е најдобар тренер во светот Никогаш нема да заборавиме што направи

Лазаров објасни зошто Червар е најдобар тренер во светот: Никогаш нема да заборавиме што направи!

пред една недела - Дерби - Ракомет

Лино Червар пред само два дена излезе со доста провокативна изјава во јавноста алудирајќи на тоа дека Македонија немала да...

Чудна изјава од хрватскиот капитен пред стартот на првенството

пред една недела - Фама - Спорт

Ракометарите на Хрватска вечерва во 20:30 часот ќе го одиграат првиот натпревар од Европското првенство против Србија во распродадената Spaladium Arena.

Вори Србите сакаат да не залажат со петте порази

Вори: Србите сакаат да не залажат со петте порази

пред една недела - Top Sport - Ракомет

Најискусниот ракометар во хрватската репрезентација, Игор Вори вели дека домаќините на Европското првенство не смеат да ја...

Червар Да не работев со децата Македонија ќе немаше репрезентација

Червар: Да не работев со децата Македонија ќе немаше репрезентација

пред една недела - Top Sport - Ракомет

Лино Червар, селекторот на ракометната репрезентација на Хрватска, не му остана должен на Пепи Манасков и веднаш одговори на неговата изјава дека „времето на Червар е минато“.

Времеплов
x