20
Не плачи Рони  нов дебакл на Реал

Не плачи Рони, нов дебакл на Реал!

пред 3 месеци - Сител - Фудбал

Фудбалерите на Реал Мадрид им приредија ново разочарување на своите фанови и тоа на Сантјаго Бернабе каде загубија со 1-0 од Вилјареал.

Џирона ги понижи Лас Палмас

Џирона ги понижи Лас Палмас

пред 3 месеци - Top Sport - Фудбал

Џирона во првиот саботен меч од Ла лига го декласираше тимот на Лас Палмас со 6:0 доминирајќи во второто полувреме. Лас Палмас, тимот од Канарските Острови, има катастрофална сезона со само 11 освоени поени, а ова е за нив трет пораз во низа.

Жирона го разби Лас Палмас  Олунга стана клупски рекордер со хет трик

Жирона го разби Лас Палмас, Олунга стана клупски рекордер со хет-трик

пред 3 месеци - Sportmedia - Фудбал

Жирона го декласира Лас Палмас со 6:0, што им е највисока победа во настапите во шпанската Прва лига, а Мајкл Олунга се запиша...

Времеплов
x