20
ЕП Ракомет  Генсхајмер ја торпедираше Црна Гора

ЕП Ракомет: Генсхајмер ја торпедираше Црна Гора

пред 4 месеци - Сител - Ракомет

Во отсуство на својот најдобар играч Вуко Борозан, Црногорците беа немоќни да му се спротистават на силниот противник кој на крајот славеше со 32-19.

Германија лесно до бодовите против Црна Гора

Германија лесно до бодовите против Црна Гора

пред 4 месеци - Дерби - Ракомет

Актуелниот европски шампион Германија го започна походот кон одбрана на титулата со убедлива победа над Црна Гора (32:19).

Времеплов
x