20
Јери Мина објасни на што се должи неговиот чуден ритуал при презентацијата во Барса

Јери Мина објасни на што се должи неговиот чуден ритуал при презентацијата во Барса

пред 2 месеци - Дерби - Фудбал

Јери Мина во текот на денешниот ден беше и официјално претставен како нов играч на Барселона, но суперталентираниот колумбиски дефанзивец посебно го сврте вниманието на себе со ритуалот кој го изведе при неговото прво стапнување на „Камп Ноу“.

Поголем интерес за Џери Мина отколку за Кутињо

Поголем интерес за Џери Мина отколку за Кутињо

пред 2 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

Повеќе гледачи имаше на пречекот на колумбискиот фудбалер отколку на Филипе Кутињо Барселона го претстави второто зимско засилување, а тоа е колумбискиот фудбалер Џери Мина.

Необичен ритуал  Новото засилување на Барселона зачекори бос на  Камп Ноу

Необичен ритуал: Новото засилување на Барселона зачекори бос на „Камп Ноу“

пред 2 месеци - Дерби - Фудбал

Барселона денеска пред навивачите го претстави најновото засилување, дефанзивецот Џери Мина кој од бразилски Палмеирас пристигна за сума од 11,8 милиони евра.

Бос Мина Џери низ  Камп Ноу

Бос Мина Џери низ „Камп Ноу“

пред 2 месеци - Sportmedia - Фудбал

Колумбиецот Џери Мина се претстави пред симпатизерите на Барселона, на „Камп Ноу“, а во знак на почит кон нив и кон клубот...

Времеплов
x