20
Страшна Германија  Гензхајмер го предизвика Лазаров

Страшна Германија, Гензхајмер го предизвика Лазаров

пред 4 месеци - Македонски Спорт - Ракомет

Бранителот на титулата имаше фуриозен старт со победа над Црна Гора, 32:19 (17:9) Главниот фаворит во групата Ц во Загреб, бранителот на титулата, Германија имаше фуриозен почетокот на првенството со триумф над Црна Гора 32:19 (17:9).

Очајни Црногорци и германска машина за почеток на ЕП

Очајни Црногорци и германска машина за почеток на ЕП

пред 4 месеци - Sportmedia - Ракомет

Бранителот на титулата, Германија со победа го отвори Европското првенство, откако последно од очеувањата ја совлада Црна Гора со 32-19.

Црногорците се главни аутсајдери  но порачаа  Посилни сме од проблемите

Црногорците се главни аутсајдери, но порачаа: Посилни сме од проблемите

пред 5 месеци - Sportmedia - Ракомет

Без двајцата најдобри играчи, Црна Гора ќе се обиде да изнеади во групата со Македонија, Словенија и Германија Без првата...

Ѓукиќ  Повредата на Симиќ нè шокираше

Ѓукиќ: Повредата на Симиќ нè шокираше

пред 5 месеци - Дерби - Ракомет

Репрезентацијата на Црна Гора посакуваше да направи изненадување на ЕП во Хрватска и со историска побееда да стигне и до втората фаза на првенството, но сега тие амбиции изгледаат понереални.

ЕП ракомет 2018  Црна Гора без голманот Симиќ

ЕП ракомет 2018: Црна Гора без голманот Симиќ

пред 5 месеци - Канал 5 - Ракомет

Тој се повреди на последниот тренинг. Има пукнат лист на десната нога па нема да може да им помогне на своите соиграчи од репрезентацијата на еврошампионатот.

ЕП   Хрватска 2018  Голманот на Црна Гора Симиќ повреден и го пропушта ЕП

ЕП - Хрватска 2018: Голманот на Црна Гора Симиќ повреден и го пропушта ЕП

пред 5 месеци - Сител - Ракомет

Уште еден од противниците на Македонија - селекцијата на Црна Гора се соочи со нов проблем. Им еден од последните тренинзи се повредил првиот голман Небојша Симиќ.

По Борозан Црногорците и без голманот Симиќ на ЕП

По Борозан Црногорците и без голманот Симиќ на ЕП

пред 5 месеци - Top Sport - Ракомет

Ракометната репрезентација на Црна Гора без двајцата најдобри во тимот ќе настапи на Европското првенство во Хрватска, откако по Вуко Борозан се повреди и голманот Небојша Симиќ.

Нов удар за Црна Гора  И Симиќ го пропушта ЕП

Нов удар за Црна Гора: И Симиќ го пропушта ЕП

пред 5 месеци - Sportmedia - Ракомет

На само два дена пред стартот на Европското првенство, вториот противник на македонската репрезентација, Црна Гора по Вуко Борозан најверојатно ќе остане и без услугите на голманот, Небојша Симиќ.

Нов голем удар за Црна Гора пред почетокот на ЕП во Хрватска

Нов голем удар за Црна Гора пред почетокот на ЕП во Хрватска

пред 5 месеци - Дерби - Ракомет

Ракометната репрезентација на Црна Гора заминува на ЕП во Хрватска со надеж дека ќе стигне до прва историска победа и пласман во следната фаза, но Црногорците дефинитивно немаа среќа во подготвителниот период.

Времеплов
x