20
Каде сте 10 000 Словенци   Фалангата  засега е побројна

Каде сте 10.000 Словенци? „Фалангата“ засега е побројна

пред 4 месеци - Sportmedia - Ракомет

Словенија се чини вештачки создаваше атмосфера пред дуелот со Македонија. Од најавените 10.000 Словенци засега нема ништо.

Фалангата веќе грми во Загреб  Фотогалерија

Фалангата веќе грми во Загреб (Фотогалерија)

пред 4 месеци - Македонски Спорт - Ракомет

Македонските фанови ја „билдаат“ атмосферата на улиците на Загреб, пред „Арената“, додека клубот „Роко“ е епицентарот на...

Сега сме комплетни   Фалангата  полека го окупира Загреб  ФОТОГАЛЕРИЈА

Сега сме комплетни: „Фалангата“ полека го окупира Загреб (ФОТОГАЛЕРИЈА)

пред 4 месеци - Sportmedia - Ракомет

За разлика од вчера, денеска низ улиците на главниот град на Хрватска е поинаку. Убаво е да се види „црвено-жолтата“ боја, му дава светол тон на сивиот Загреб, кој засега со ништо не најавува дека е домаќин на Европското првенство.

Сите патишта водат кон Загреб  За Македонија се работи

Сите патишта водат кон Загреб: За Македонија се работи

пред 4 месеци - Sportmedia - Ракомет

„Фалагата“ полека се мобилизира. Иако денеска пристигнаа во мал број, сепак македонските навивачи му дадоа важен тон на Загреб, еден од градовите домаќини на Европското првенство.

 Фалангата  го живна Загреб  Пазете се доаѓаат опасните Македонци

„Фалангата“ го живна Загреб: Пазете се доаѓаат опасните Македонци

пред 4 месеци - Sportmedia - Ракомет

Фановите на македонската репрезентација денеска ги има во мал број, но затоа утре се очекува Арената Загреб да биде обоена во „црвено-жолто“.

Времеплов
x