20
НБА Кливленд загуби по водство од 22 поени

НБА: Кливленд загуби по водство од 22 поени

пред 4 месеци - Сител - Кошарка

Loading Video...

Реал Мадрид загуби од Вилјареал

Реал Мадрид загуби од Вилјареал

пред 4 месеци - Сител - Фудбал

Loading Video...

НБА И со 22 загубија од Индијана

НБА: И со +22 загубија од Индијана

пред 4 месеци - Сител - Кошарка

Драматичен меч со многу крајности одиграа Индијана и Кливленд кој на крајот им припадна на домашните со 97-95. Кавалирс имаа предност од 22 поени но Индијана со извонредна серија од 22-0 го торпедираше гостинот.

Вицешампионот е непрепознатлив Кливленд падна во Индијанаполис откако испушти предност од 22 разлика

Вицешампионот е непрепознатлив: Кливленд падна во Индијанаполис, откако испушти предност од 22 разлика

пред 4 месеци - Дерби - Кошарка

Вицепрвакот во НБА лигата тимот на Кливленд Кавалирс минува низ тежок и турбулентен период во кој бележи навистина лоши резултати.

Џејмс не ги спаси Кавс од нов дебакл

Џејмс не ги спаси Кавс од нов дебакл

пред 4 месеци - Top Sport - Кошарка

Кливленд кавс го забележаа својот осми пораз во последните 11 натпревари, откако Индијана пејсерс во тесна завршница стигна до 97:95 победа.

Кливленд го доби синдромот на МЗТ водеше 22 разлика и на крај загуби

Кливленд го доби синдромот на МЗТ, водеше 22 разлика и на крај загуби

пред 4 месеци - Sportmedia - Кошарка

Актуелниот вицепрвак го претрпе третиот пораз во низа, односно загуби седми пат во последните девет натпревари Кливленд продолжува да губи.

НБА Нов пораз на Кливленд во серија Леброн Џејмс бесен на соиграчите

НБА: Нов пораз на Кливленд во серија, Леброн Џејмс бесен на соиграчите

пред 4 месеци - Кајгана - Кошарка

Вчерашната НБА програма ни понуди 9 интересни натпревари, а најмногу внимание привлече пресметката помеѓу Индијана Пејсерс и Кливленд Кавалирс, каде ланскиот финалист доживеа уште еден изненадувачки пораз.

Убедлив пораз на Кливленд на гостувањето кај Торонто

Убедлив пораз на Кливленд на гостувањето кај Торонто

пред 4 месеци - Сител - Кошарка

Вицепрвакот во НБА шампионатот Кливленд Кавалирс претрпе нов убедлив пораз, откако ноќеска на гостувањето во Торнонто загуби со 133-99.

Убедлив пораз на Кливленд на гостувањето кај Торонто

Убедлив пораз на Кливленд на гостувањето кај Торонто

пред 4 месеци - Идивиди - Кошарка

Вицепрвакот во НБА шампионатот Кливленд Кавалирс претрпе нов убедлив пораз, откако ноќеска на гостувањето во Торнонто загуби со 133-99.

Убедлив пораз на Кливленд на гостувањето кај Торонто

Убедлив пораз на Кливленд на гостувањето кај Торонто

пред 4 месеци - Канал 5 - Кошарка

Уште на полувремето домашниот тим создаде голема предност од 25 поени, која во вториот дел постепено и ја зголемуваше, за на крајот „Репторси“ да слават со убедливи 34 поени разлика.

НБА Бостон се врати од 22 дебакл на Кливленд и српска пресметка во Сакраменто

НБА: Бостон се врати од -22, дебакл на Кливленд и српска пресметка во Сакраменто

пред 4 месеци - Top Sport - Кошарка

Неверојатниот пресврт на Бостон против Филаделфија и дебаклот на Кливленд во Торонто ги обележаа натпреварите кои изминатата ноќ се одиграа во НБА лигата.

Леброн и Кливленд посрамотени од Торонто

Леброн и Кливленд посрамотени од Торонто

пред 4 месеци - Sportmedia - Кошарка

Џејмс делуваше немоќно и на крајот неговиот тим загуби со дури 34 поени разлика Леброн Џејмс делуваше немоќно во поразот на Кливленд на гости кај Торонто.

Нешто не штима во  кралството на Леброј Џејмс Торонто му нанесе сериозен пораз од 34 поени разлика на Кливленд

Нешто не штима во ,,кралството” на Леброј Џејмс: Торонто му нанесе сериозен пораз од 34 поени разлика на Кливленд

пред 4 месеци - Дерби - Кошарка

Тимот на Кливленд Кавалирс се соочува со сериозна криза во своите редови. По одличните настапи во минатиот период и периоди со победи во низа, сега влезе во период кога почна да ги губи натпреварите со многу разлика.

Дебакл на Кливленд Лејкерси подобри од Спарс

Дебакл на Кливленд, Лејкерси подобри од Спарс

пред 4 месеци - Кајгана - Кошарка

Кошаркарите на Торонто Репторс убедливо ја совладаа екипата на Кливленд Кавалирс со резултат од 133:99. Уште од самиот почеток Репторси тргнаа во офанзива и веќе на полувреме имаа 25 поени предност.

Времеплов
x