20
Ни Куманово не ги  допре  оние  недопирливите

Ни Куманово не ги „допре" оние „недопирливите"

пред 3 месеци - Sportmedia - Кошарка

Големите ривали прокажаа добра игра по паузата, но на крајот, „црвено-белите" стигнаа до целта. Потешко од што очекуваа го победија Куманово (81:77), па и по 12 кола го држат ореолот на непобедливи.

Работнички не погреши и против Куманово

Работнички не погреши и против Куманово

пред 3 месеци - Дерби - Кошарка

Куманово се обиде, но не успеа да го изненади лидерот Работнички, со што најтрофејниот македонски кошаркарски клуб останува без пораз во домашното првенство.

Гостиварци без пардон  го  стопија  Фени

Гостиварци без пардон, го „стопија" Фени

пред 3 месеци - Sportmedia - Кошарка

Би се рекло очекувано, Гостивар лесно излезе на крај во дуелот против екипата која грчевите се бори за „оопстанокот", и тоа оној вистинскиот, да го одржи некогашниот шмпион „во чивот", што се вели да „преживее" (92:59).

Времеплов
x