20
Ракометарите имаат нерешено по првото полувреме

Ракометарите имаат нерешено по првото полувреме

пред 3 месеци - Top Sport - Ракомет

Македонската ракометна репрезентација по првите 30 минути има нерешен резултат 11:11 против Словенија. Двете репрезентации го играа мечот од првото коло во рамките на Ц-групата на Европското првенство.

Македонија   Словенија нерешено во првото полувреме

Македонија - Словенија нерешено во првото полувреме

пред 3 месеци - +Инфо - Спорт

Првото полувреме меѓу Македонија и Словенија заврши со резултат од 11:11 во рамките на Ц-групата на Европското првенство што се одржува во Загреб, Хрватска.

ПОЛУВРЕМЕ  Почнавме споро  фативме залет  на полувреме е 11 11

ПОЛУВРЕМЕ: Почнавме споро, фативме залет, на полувреме е 11-11

пред 3 месеци - Sportmedia - Ракомет

Македонската репрезентација по првите 30. минути против Словенија на отварањето го нема резултатот има добар резултат (11-11).

Македонија и Словенија со изедначен резултат во прво полувреме

Македонија и Словенија со изедначен резултат во прво полувреме

пред 3 месеци - Нова ТВ - Спорт

Со голот на Филип Талевски, Македонија доби изедначен резултат на полувремето во натпреварот со Словенија. Првиот гол за нашата репрезентација го постигна капитенот Кире Лазаров.

Времеплов
x