20
РАКОМЕТ Македонија ја победи Словенија со 25 24

РАКОМЕТ: Македонија ја победи Словенија со 25:24

пред 4 месеци - Вечер - Спорт

Македонија со фантастична победа го стартуваше настапот на ЕП 2018, славејќи на дуелот против Словенија со 25-24 за неверојатен почеток на новата европска авантура.

Успеавме да ја турнеме Словенија

Успеавме да ја „турнеме“ Словенија

пред 4 месеци - Top Sport - Ракомет

Македонија успеа со победа да го стартува своето петто Европско првенство, откако во драматична завршница стигнавме до импресивна 25:24 победа над третопласираните од минатото Светско првенство, Словенците.

Вујовиќ Заслужена победа на Македонија

Вујовиќ: Заслужена победа на Македонија

пред 4 месеци - Sportmedia - Ракомет

Стратегот на Словенија малку плачеше за некои судиски одлуки, но сепак призна дека нашите беа подобри Селекторот на Словенија,...

РАУЛ ГОНЗАЛЕС Имаме два бода но играме против Црна гора

РАУЛ ГОНЗАЛЕС: Имаме два бода, но играме против Црна гора

пред 4 месеци - Sportmedia - Ракомет

Дебитираше Шпанецот на клупата на Македонија со голема победа над Словенија (25:24). Мора да бидеме задоволни, особено нашиот стручен штба предводен од Раул Гонзалес.

Македонија ја совлада Словенија

Македонија ја совлада Словенија

пред 4 месеци - Канал 5 - Забава

Македонската ракометна репрезентација ја победи Словенија со 25:24 во 1.коло од Европското првенство во Хрватска.

Раул дебитираше на ЕП водејќи ја Македонија до победа против месарите од Триглав

Раул дебитираше на ЕП водејќи ја Македонија до победа против „месарите од Триглав“

пред 4 месеци - Дерби - Ракомет

Македонската ракометна репрезентација го изведе на теренот она што го најави пред почетокот на Европското првенство во Хрватска,...

Раул ел команданте vs Вујо мајсторе  војна на ракометните светови

Раул „ел команданте“ vs Вујо „мајсторе“ – војна на ракометните светови

пред 4 месеци - Вечер - Спорт

Македонија денеска стартува на Европското првенство во Хрватска. Во првиот натпревар во загрепска „Арена" (19.30 ч.), македонските ракометари „отвораат" против селекцијата на Словенија.

Вујовиќ Да ја смириме еуфоријата на Македонците

Вујовиќ: Да ја смириме еуфоријата на Македонците

пред 4 месеци - Top Sport - Ракомет

Словенечкиот селектор, Веселин Вујовиќ вели дека не треба да се потцени Македонија пред првиот меч од ЕП за двете репрезентации денеска во 19.

Вујовиќ Македонија сега е поопасна ама

Вујовиќ: Македонија сега е поопасна, ама…

пред 4 месеци - Дерби - Ракомет

Македонија денеска ќе го одигра првиот меч на Европското првенство во Хрватска, а за противник ја имаме селекцијата на Словенија преводена од добро познатиот за нас Веселин Вујовиќ.

Вујовиќ Македонците имаат нереални очекувања

Вујовиќ: Македонците имаат нереални очекувања

пред 5 месеци - Македонски Спорт - Ракомет

Селекторот на Словенија не ни дава шанси за висок пласман Првиот меч на Европското првенство во Хрватска, репрезентацијата на Македонија го игра со стариот познаник Словенија.

Вујовиќ Македонците го имаат Раул Гонзалес и големи амбиции но не верувам дека ќе можат до завршницата

Вујовиќ: Македонците го имаат Раул Гонзалес и големи амбиции, но не верувам дека ќе можат до завршницата

пред 5 месеци - Sportmedia - Ракомет

Веселин Вујовиќ и Словенија ќе ни бидат прв противник на Европското првенство во ракомет во Хрватска, а тренерот одлично...

Времеплов
x