20
Македонија со победа против Словенија го стартуваше Европското првенство

Македонија со победа против Словенија го стартуваше Европското првенство

пред 4 месеци - Макфакс - Спорт

Македонија успеа со победа да го стартува своето петто Европско првенство, откако во драматична завршница стигнавме до импресивна 25:24 победа над третопласираните од минатото Светско првенство, Словенците.

ЕП  Хрватска 2018 Прва победа на Македонија на старт на Европско првенство

ЕП - Хрватска 2018: Прва победа на Македонија на старт на Европско првенство

пред 4 месеци - Сител - Ракомет

За првпат на ЕП македонската репрезентација на отворањето почнува со победа. Совладана на стартот е Словенија со 25:24 по голема борба.

Тешка битка и супер финиш за 11 11

Тешка битка и супер финиш за 11:11

пред 4 месеци - Македонски Спорт - Ракомет

Македонија имаше лошо отворање, но се „пронајде“ во финишот на првото полувреме Од Загреб за „Македонски спорт“ Весна Николовска Македонија има нерешен резултат 11:11 против Словенија по првите 30 минути од првиот меч на ЕП во Хрватска.

Ракометарите имаат нерешено по првото полувреме

Ракометарите имаат нерешено по првото полувреме

пред 4 месеци - Top Sport - Ракомет

Македонската ракометна репрезентација по првите 30 минути има нерешен резултат 11:11 против Словенија. Двете репрезентации го играа мечот од првото коло во рамките на Ц-групата на Европското првенство.

ГОЛЕМА ПОБЕДА УШТЕ НА СТАРТОТ Словенија падна пред Македонската фаланга

ГОЛЕМА ПОБЕДА УШТЕ НА СТАРТОТ: Словенија падна пред Македонската фаланга!

пред 4 месеци - Infomax - Македонија

Најефикасен за Македонија беше Дејан Манасков со 8 голови, Кире Лазаров имаше 7 гола и беа најзаслужни за победата на Македонија.

Македонија ја победи Словенија со еден гол разлика

Македонија ја победи Словенија со еден гол разлика

пред 4 месеци - +Инфо - Спорт

Со голема напнатост заврши натпреварот меѓу Македонија и Словенија со резултат 25:24 со победа за Македонија. Во текот на...

Загреб се тресе Словенија е на колена

Загреб се тресе, Словенија е на колена

пред 4 месеци - Sportmedia - Ракомет

Македонската репрезентација со победа го отвори Европското првенство, откако ја совлада Словенија со 25-24. Од Загреб, Марија...

Голема победа на Македонија на стартот на ЕП во Хрватска

Голема победа на Македонија на стартот на ЕП во Хрватска

пред 4 месеци - A1on - Ракомет

Македонската ракометна репрезентација ја победи репрезентацијата на Словенија на стартот од Европското првенство во Хрватска.

Македонија  Словенија нерешено во првото полувреме

Македонија - Словенија нерешено во првото полувреме

пред 4 месеци - +Инфо - Спорт

Првото полувреме меѓу Македонија и Словенија заврши со резултат од 11:11 во рамките на Ц-групата на Европското првенство што се одржува во Загреб, Хрватска.

ПОЛУВРЕМЕ Почнавме споро фативме залет на полувреме е 11 11

ПОЛУВРЕМЕ: Почнавме споро, фативме залет, на полувреме е 11-11

пред 4 месеци - Sportmedia - Ракомет

Македонската репрезентација по првите 30. минути против Словенија на отварањето го нема резултатот има добар резултат (11-11).

Македонија и Словенија со изедначен резултат во прво полувреме

Македонија и Словенија со изедначен резултат во прво полувреме

пред 4 месеци - Нова ТВ - Спорт

Со голот на Филип Талевски, Македонија доби изедначен резултат на полувремето во натпреварот со Словенија. Првиот гол за нашата репрезентација го постигна капитенот Кире Лазаров.

Македонија ја победи Словенија на првиот натпревар од ЕП во ракомет

Македонија ја победи Словенија на првиот натпревар од ЕП во ракомет

пред 4 месеци - Либертас - Спорт

Ракометната репрезентација на Македонија победи на првиот натпревар на Европското првенство во ракомет кое се одржува во Загреб, Хрватска.

Против Словенија го играме 60 меч а ќе чекаме да се израдуваме на 20 победа

Против Словенија го играме 60. меч, а ќе чекаме да се израдуваме на 20. победа

пред 5 месеци - Sportmedia - Ракомет

Досега на европските првенства имаме одиграно 25 средби, а на Мундијалите сме настапиле 34 пати Македонската ракометна репрезентација утрово замина за Хрватска, каде ќе биде дел од Европското првенство.

Словенија успешна во последната генералка пред Европското првенство

Словенија успешна во последната „генералка“ пред Европското првенство

пред 5 месеци - Канал 5 - Ракомет

Во вториот контролен дуел против Србија словенечките ракометари постигнаа убедлива победа со 33:25. Во првиот дел се водеше равноправна борба, а на полувреме Србија водеше со 15:14.

Времеплов
x