20
Македонија со победа против Словенија го стартуваше Европското првенство

пред една недела - Макфакс - Спорт

Македонија успеа со победа да го стартува своето петто Европско првенство, откако во драматична завршница стигнавме до импресивна 25:24 победа над третопласираните од минатото Светско првенство, Словенците.

ЕП   Хрватска 2018  Прва победа на Македонија на старт на Европско првенство

ЕП - Хрватска 2018: Прва победа на Македонија на старт на Европско првенство

пред една недела - Сител - Ракомет

За првпат на ЕП македонската репрезентација на отворањето почнува со победа. Совладана на стартот е Словенија со 25:24 по голема борба.

Тешка битка и супер финиш за 11 11

Тешка битка и супер финиш за 11:11

пред една недела - Македонски Спорт - Ракомет

Македонија имаше лошо отворање, но се „пронајде“ во финишот на првото полувреме Од Загреб за „Македонски спорт“ Весна Николовска Македонија има нерешен резултат 11:11 против Словенија по првите 30 минути од првиот меч на ЕП во Хрватска.

Ракометарите имаат нерешено по првото полувреме

пред една недела - Top Sport - Ракомет

Македонската ракометна репрезентација по првите 30 минути има нерешен резултат 11:11 против Словенија. Двете репрезентации го играа мечот од првото коло во рамките на Ц-групата на Европското првенство.

ГОЛЕМА ПОБЕДА УШТЕ НА СТАРТОТ  Словенија падна пред Македонската фаланга

ГОЛЕМА ПОБЕДА УШТЕ НА СТАРТОТ: Словенија падна пред Македонската фаланга!

пред една недела - Infomax - Македонија

Најефикасен за Македонија беше Дејан Манасков со 8 голови, Кире Лазаров имаше 7 гола и беа најзаслужни за победата на Македонија.

Македонија ја победи Словенија со еден гол разлика

пред една недела - +Инфо - Спорт

Со голема напнатост заврши натпреварот меѓу Македонија и Словенија со резултат 25:24 со победа за Македонија. Во текот на...

Загреб се тресе  Словенија е на колена

Загреб се тресе, Словенија е на колена

пред една недела - Sportmedia - Ракомет

Македонската репрезентација со победа го отвори Европското првенство, откако ја совлада Словенија со 25-24. Од Загреб, Марија...

Голема победа на Македонија на стартот на ЕП во Хрватска

пред една недела - A1on - Ракомет

Македонската ракометна репрезентација ја победи репрезентацијата на Словенија на стартот од Европското првенство во Хрватска.

Македонија   Словенија нерешено во првото полувреме

Македонија - Словенија нерешено во првото полувреме

Првото полувреме меѓу Македонија и Словенија заврши со резултат од 11:11 во рамките на Ц-групата на Европското првенство што се одржува во Загреб, Хрватска.

ПОЛУВРЕМЕ  Почнавме споро  фативме залет  на полувреме е 11 11

ПОЛУВРЕМЕ: Почнавме споро, фативме залет, на полувреме е 11-11

Македонската репрезентација по првите 30. минути против Словенија на отварањето го нема резултатот има добар резултат (11-11).

Македонија и Словенија со изедначен резултат во прво полувреме

пред една недела - Нова ТВ - Спорт

Со голот на Филип Талевски, Македонија доби изедначен резултат на полувремето во натпреварот со Словенија. Првиот гол за нашата репрезентација го постигна капитенот Кире Лазаров.

Македонија ја победи Словенија на првиот натпревар од ЕП во ракомет

пред една недела - Либертас - Спорт

Ракометната репрезентација на Македонија победи на првиот натпревар на Европското првенство во ракомет кое се одржува во Загреб, Хрватска.

Против Словенија го играме 60  меч  а ќе чекаме да се израдуваме на 20  победа

Против Словенија го играме 60. меч, а ќе чекаме да се израдуваме на 20. победа

Досега на европските првенства имаме одиграно 25 средби, а на Мундијалите сме настапиле 34 пати Македонската ракометна репрезентација утрово замина за Хрватска, каде ќе биде дел од Европското првенство.

Словенија успешна во последната  генералка  пред Европското првенство

Словенија успешна во последната „генералка“ пред Европското првенство

пред една недела - Канал 5 - Ракомет

Во вториот контролен дуел против Србија словенечките ракометари постигнаа убедлива победа со 33:25. Во првиот дел се водеше равноправна борба, а на полувреме Србија водеше со 15:14.