20
Игор Јанушев е новиот генерален секретар на ВМРО ДПМНЕ

Игор Јанушев е новиот генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ

пред 3 месеци - Канал 5 - Македонија

Ја врати позицијата потпретседател на партијата, избра нов генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и нов состав на извршниот комитет во кој се најде и еден од реформаторите.

Што ќе значат кадровските смени во партиските органи на ВМРО ДПМНЕ

Што ќе значат кадровските смени во партиските органи на ВМРО-ДПМНЕ?

пред 3 месеци - 24 вести - Македонија

Измени и модернизација на статутот на партијата ќе бидат главните цели на новиот кадровски состав во ВМРО-ДПМНЕ велат дел од новоизбраните членови кои добија важни функции во најголемата опозициска партија.

Митко Јанчев Александар Николовски и Владо Мисајловски  потпретседатели на ВМРО ДПМНЕ

Митко Јанчев, Александар Николовски и Владо Мисајловски – потпретседатели на ВМРО-ДПМНЕ

пред 3 месеци - Канал 5 - Македонија

Сето ова , вели лидерот Христијан Мицковски е во насока на брзо преструктуирање на партијата и застанување на здрави нозе со цел издејствување на предвремени избори и водство на следна влада.

Пратениците кои се спротиставија на изборот на Мицкоски исфрлени од Извршниот комитет на ВМРО ДПМНЕ

Пратениците кои се спротиставија на изборот на Мицкоски, исфрлени од Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ

пред 3 месеци - Бриф - Македонија

Oткако  Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ избра нов Извршен комитет на опозициската партија се потврдија шпекулациите дека од ова партиско тело ќе бидат „исфрлени“ тие што се спротиставија на изборот на новиот претседател, Христијан Мицкоски.

ВМРО ДПМНЕ со нов ИК генерален секретар и потпретседатели

ВМРО-ДПМНЕ со нов ИК, генерален секретар и потпретседатели

пред 3 месеци - Канал 5 - Македонија

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ синоќа за нов генерален секретар на партијата го избра поранешниот директор на ЈСП Скопје Игор Јанушев, а за потпретседатели Александар Николовски, Митко Јанчев и Владо Мисајловски.

Мицкоски Не се согласував во се со Груевски додека тој беше лидер а јас секретар на ВМРО ДПМНЕ

Мицкоски: Не се согласував во се со Груевски додека тој беше лидер а јас секретар на ВМРО-ДПМНЕ

пред 3 месеци - Либертас - Македонија

Самоуверен, креативен, мотивиран – така новиот лидер на ВМРО-ДПМНЕ се опиша во интервјуто за Топ тема на Ваша страна на Телма .

Целото интервју со лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски во Топ тема

Целото интервју со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во Топ тема

пред 3 месеци - Либертас - Македонија

Ви го пренесуваме вчерашното издание на емисијата „Топ тема на ваша страна“ на Телма каде гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Анализа Мицкоски меѓу партискиот багаж и ножот в грб

Анализа: Мицкоски меѓу партискиот багаж и ножот в грб

пред 3 месеци - Либертас - Македонија

Ви пренесуваме дел од анализата на Призма за новиот претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски: Кога го прашуваат за евентуално...

Мицкоски Новиот ИК е со силно мотивирани индивидуи

Мицкоски: Новиот ИК е со силно мотивирани индивидуи

пред 3 месеци - еМАГАЗИН - Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски изјави дека новиот состав на Извршниот комитет на партијата избран на седницата на Централниот комитет го сочинуваат силно мотивирани лица кои ќе имаат позитивен придонес во делувањето на партијата.

Избран новиот Извршен комитет на ВМРО ДПМНЕ

Избран новиот Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ

пред 3 месеци - Канал 77 - Македонија

Актерот Тони Михајловски, координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев, ексградоначалникот на Скопје,...

Николовски Јанчев и Мисајловски нови потпретседатели на ВМРО ДПМНЕ

Николовски, Јанчев и Мисајловски, нови потпретседатели на ВМРО-ДПМНЕ

пред 3 месеци - еМАГАЗИН - Македонија

Поранешниот директор на ЈСП, Скопје, Игор Јанушев е новиот генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ. За потпретседатели на партијата се избрани Александар Николовски, Митко Јанчев и Владо Мисајловски.

Кој остана во Извршниот комитет на ВМРО ДПМНЕ

Кој остана во Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ

пред 3 месеци - еМАГАЗИН - Македонија

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ избра нови членови на Извршниот комитет (ИК). Во ИК на најголемата опозициона партија влегоа претседателите на општински комитети во Штип, Охрид и Кисела Вода, Иван Јорданов , Кирил Пецаков и Орце Ѓорѓиевски .

Мицкоски Новите потпретседатели се силно мотивирани луѓе кои што ќе додадат вредност во самата ВМРО ДПМНЕ во периодот кој доаѓа

Мицкоски: Новите потпретседатели се силно мотивирани луѓе, кои што ќе додадат вредност во самата ВМРО-ДПМНЕ во периодот кој доаѓа

пред 3 месеци - Лидер - Без катеторија

Во интервју на телевизија Телма, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кажа дека новите потпретседатели на партијата,...

Избран е новиот Извршен Комитет на ВМРО ДПМНЕ Ова се членовите на ИК и потпретседателите на партијата

Избран е новиот Извршен Комитет на ВМРО-ДПМНЕ: Ова се членовите на ИК и потпретседателите на партијата

пред 3 месеци - Лидер - Без катеторија

Потпретседатели се Митко Јанчев, Александар Николовски и Владо Мисајловски. Вчера вечер во централното седиште на ВМРО-ДПМНЕ, беше избран новиот Извршен комитет на партијата.

ВМРО ДПМНЕ го избра новото партиско раководство

ВМРО-ДПМНЕ го избра новото партиско раководство

пред 3 месеци - Сител - Македонија

Embedded video for ВМРО-ДПМНЕ го избра новото партиско раководство ВМРО-ДПМНЕ го избра новото партиско раководство. Централниот комитет на партијата вечерва му ја даде довербаа на екс директорот на ЈСП Игор Јанушев да биде нов Генерален секретар.

Мицковски ги исклучи Милошоски и Димовски од ИК

Мицковски ги исклучи Милошоски и Димовски од ИК

пред 3 месеци - Фаланга - Македонија

Во новиот состав на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ нема место за Илија Димовски и Антонијо Милошоски.. Претседателот на...

Мицкоски Статутот ќе се менува  членовите ќе одлучуваат

Мицкоски: Статутот ќе се менува - членовите ќе одлучуваат

пред 3 месеци - Весник - Македонија

-Суштината е како ние структурите во пониските нивоа од партијата, како општинските комитети бидат избрани на директни, на непосредни избори од страна на членовите на партијата.

Мицкоски Статутот ќе се менува  членовите ќе одлучуваат

Мицкоски: Статутот ќе се менува - членовите ќе одлучуваат

пред 3 месеци - Вечер - Македонија

-Суштината е како ние структурите во пониските нивоа од партијата, како општинските комитети бидат избрани на директни, на непосредни избори од страна на членовите на партијата.

ПРОМЕНИТЕ ВО СТАТУТОТ ДО КРАЈОТ НА ФЕВРУАРИ Очекувам до крајот на овој месец евентуално средината на февруари да заврши процесот за промена на статутот на ВМРО ДПМНЕ

ПРОМЕНИТЕ ВО СТАТУТОТ ДО КРАЈОТ НА ФЕВРУАРИ: Очекувам до крајот на овој месец, евентуално средината на февруари да заврши процесот за промена на статутот на ВМРО-ДПМНЕ!

пред 3 месеци - Infomax - Македонија

Мицкоски кажа дека изборот на лидер не е дел кој треба да се менува во статутот, тој секако е демократски според него. Во...

Мицкоски Очекувам најдоцна до февруари да заврши процесот за промена на статуто на ВМРО ДПМНЕ

Мицкоски: Очекувам најдоцна до февруари да заврши процесот за промена на статуто на ВМРО-ДПМНЕ

пред 3 месеци - Прес 24 - Македонија

Во вечерашното интервју на телевизија Телма , претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кажа дека промената на статутот...

ПРВО ИНТЕРВЈУ ПО ФОРМИРАЊЕТО НА НОВИОТ ТИМ Новите потпретседатели се силно мотивирани луѓе кои што ќе додадат вредност во самата ВМРО ДПМНЕ во периодот кој доаѓа

ПРВО ИНТЕРВЈУ ПО ФОРМИРАЊЕТО НА НОВИОТ ТИМ: Новите потпретседатели се силно мотивирани луѓе, кои што ќе додадат вредност во самата ВМРО-ДПМНЕ во периодот кој доаѓа!

пред 3 месеци - Infomax - Македонија

Тој кажа дека ова го очекува како човек кој што ги предложил, бидејќи во периодот кој што следува ВМРО-ДПМНЕ мора да застане против штетните политики на актуелната власт предводена од СДСМ, на сите полиња.

Мицкоски Новите потпретседатели на ВМРО ДПМНЕ се силно мотивирани луѓе кои ќе додадат вредност на партијата

Мицкоски: Новите потпретседатели на ВМРО-ДПМНЕ се силно мотивирани луѓе, кои ќе додадат вредност на партијата

пред 3 месеци - Прес 24 - Македонија

Во интервју на телевизија Телма, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кажа дека новите потпретседатели на партијата,...

Мицкоски Новите членови на Извршниот комитет се искусни политичари

Мицкоски: Новите членови на Извршниот комитет се искусни политичари

пред 3 месеци - Весник - Македонија

Силно мотивирани индивидуи, луѓе кои голем дел од животот го поминале во партиските структури, искусни политичари. Вака лидерот...

Мицкоски Новите членови на Извршниот комитет се искусни политичари

Мицкоски: Новите членови на Извршниот комитет се искусни политичари

пред 3 месеци - Вечер - Македонија

Силно мотивирани индивидуи, луѓе кои голем дел од животот го поминале во партиските структури, искусни политичари. Вака лидерот...

Мицкоски Новите членови на Извршниот комитет се искусни политичари

Мицкоски: Новите членови на Извршниот комитет се искусни политичари

пред 3 месеци - Макфакс - Македонија

Силно мотивирани индивидуи, луѓе кои голем дел од животот го поминале во партиските структури, искусни политичари. Вака лидерот...

Избран е новиот Извршен Комитет на ВМРО ДПМНЕ Ова се членовите на ИК и потпретседателите на партијата

Избран е новиот Извршен Комитет на ВМРО-ДПМНЕ: Ова се членовите на ИК и потпретседателите на партијата

пред 3 месеци - Сител - Македонија

Вечерва во централното седиште на ВМРО-ДПМНЕ, беше избран новиот Извршен комитет на партијата. Нов генерален сектретар со одлука на ЦК е Игор Јанушев.

Тројца потпретседатели нов состав на ИК ВМРО ДПМНЕ кадровски се освежи

Тројца потпретседатели, нов состав на ИК- ВМРО- ДПМНЕ кадровски се освежи

пред 3 месеци - Алфа - Македонија

ВМРО ДПМНЕ доби нов состав на Извршниот комитет, тројца потпретседатели и нов Генерален секретар. ВМРО ДПМНЕ доби нов состав на Извршниот комитет, тројца потпретседатели и нов Генерален секретар.

Мицкоски Димоски и Милошоски се перфектни луѓе ама веќе не се во Извршниот комитет

Мицкоски: Димоски и Милошоски се перфектни луѓе ама веќе не се во Извршниот комитет

пред 3 месеци - +Инфо - Македонија

Изборот на новите членови на Извршниот комитет и на потпретседателите на ВМРО-ДПМНЕ е на претседателот на партијата Христијан Мицкоски.

Мицкоски Ова е првичната структура на Извршниот Комитет постои простор за негово зголемување

Мицкоски: Ова е првичната структура на Извршниот Комитет, постои простор за негово зголемување

пред 3 месеци - Прес 24 - Македонија

По изборот на Извршниот Комитет и потпретседателите на ВМРО-ДПМНЕ, претседателот на партијата Христијан Мицкоски, кажа дека одлуката е негова како претседател на партијата и предлагач на овие имиња, истите да ги презентира пред Централниот Комитет.

Мицкоски Новиот ИК со силно мотивирани лица

Мицкоски: Новиот ИК со силно мотивирани лица

пред 3 месеци - Канал 5 - Македонија

- Станува збор за силно мотивирани индивидуи, луѓе кои поголем дел од својот живот поминале во партиските структури и искусни...

Времеплов
x