20
КИРЕ ЛАЗАРОВ ИМ СЕ ЗАБЛАГОДАРИ НА НАВИВАЧИТЕ  Се чувствуваме како да играме во Македонија

КИРЕ ЛАЗАРОВ ИМ СЕ ЗАБЛАГОДАРИ НА НАВИВАЧИТЕ: Се чувствуваме како да играме во Македонија!

пред 3 месеци - Infomax - Спорт

Тој кажа дека победена била една многу квалитетна репрезентација, која игра многу цврсто. Кире Лазаров после натпреварот против Словенија и се заблагодари на публиката и македонските фанови за кои кажа дека биле клучни за победата.

Лазаров  Публиката беше клучна  се чувствувавме како да играме дома

Лазаров: Публиката беше клучна, се чувствувавме како да играме дома

пред 3 месеци - Sportmedia - Ракомет

„Знаевме дека не смееме да кикснеме. Победивме многу квалитетна репрезентација“, вели капитенот Капитенот Кирил Лазаров уште еднаш одигра како вистински предводник на теренот.

Времеплов
x