20
ЕП   Хрватска 2018  Ристовски  Треба да уживаме во оваа победа

ЕП - Хрватска 2018: Ристовски: Треба да уживаме во оваа победа

пред 3 месеци - Сител - Ракомет

Тешка победа постигна македонската ракометна репрезентација на стартот од ЕП во Храватска. Совладана е Словенија со 25:24,...

СТОИЛОВ  Наш следен чекор е Црна Гора

СТОИЛОВ: Наш следен чекор е Црна Гора!

пред 3 месеци - Sportmedia - Ракомет

Стојанче Стоилов појасни дека одбраната го донесе триумфот над Словенија на отворањето на Европското првенство во Хрватска.

Лазаров  Навивачите не понесоа кон победата

Лазаров: Навивачите не понесоа кон победата

пред 3 месеци - Канал 5 - Ракомет

- Уште на загревање кога истрчавме на паркетот ја почувствувавме поддршката од нашите верни навивачи кои поминаа голем пат да дојдат да не бодрат.

Лазаров  Навивачите нè понесоа кон победата

Лазаров: Навивачите нè понесоа кон победата

пред 3 месеци - Идивиди - Спорт

Македонската ракометна репрезентација со триумф над Словенија (25:24) ги почна настапите на Европското првенство што се одржува во Хрватска.

Лазаров  Навивачите нè понесоа кон победата

Лазаров: Навивачите нè понесоа кон победата

пред 3 месеци - +Инфо - Спорт

Капитенот на Македонија, Кире Лазаров триумфот над Словенија (25:24) го посвети на навивачите кои им дадоа голема поддршка на „црвено-жолтите“ во „Арена Загреб“.

Времеплов
x