20
Лазаров  Клучна за нашата победа беше публиката

Лазаров: Клучна за нашата победа беше публиката

пред 3 месеци - Макфакс - Спорт

„Клучна за нашата победа беше публиката, се чувствувавме како да играме дома, на наш терен. Големата бројка на наши навивачи...

КИРЕ ЛАЗАРОВ ИМ СЕ ЗАБЛАГОДАРИ НА НАВИВАЧИТЕ  Се чувствуваме како да играме во Македонија

КИРЕ ЛАЗАРОВ ИМ СЕ ЗАБЛАГОДАРИ НА НАВИВАЧИТЕ: Се чувствуваме како да играме во Македонија!

пред 3 месеци - Infomax - Спорт

Тој кажа дека победена била една многу квалитетна репрезентација, која игра многу цврсто. Кире Лазаров после натпреварот против Словенија и се заблагодари на публиката и македонските фанови за кои кажа дека биле клучни за победата.

Голема победа на Македонија, бронзените паднаа!!!

пред 3 месеци - Фама - Спорт

Првата препрека е помината, силната, бронзената Словенија падна од храбрите црвено-жолти момчиња. Храбро на терен, со голема помош од трибините ја постигнавме првата победа на ЕП во Хрватска.

Лазаров  Се чувствувам како да одигравме два натпревари

Лазаров: Се чувствувам како да одигравме два натпревари

пред 3 месеци - Дерби - Ракомет

Фото: Филип Вирановски / РФМ Кире Лазаров повторно беше вистински лидер на македонската репрезентација и еден од најзаслужните што ЕП во Хрватска го започнавме со победа над Словенија.

Лазаров  Публиката беше клучна  се чувствувавме како да играме дома

Лазаров: Публиката беше клучна, се чувствувавме како да играме дома

пред 3 месеци - Sportmedia - Ракомет

„Знаевме дека не смееме да кикснеме. Победивме многу квалитетна репрезентација“, вели капитенот Капитенот Кирил Лазаров уште еднаш одигра како вистински предводник на теренот.

Против Словенија го играме 60  меч  а ќе чекаме да се израдуваме на 20  победа

Против Словенија го играме 60. меч, а ќе чекаме да се израдуваме на 20. победа

пред 3 месеци - Sportmedia - Ракомет

Досега на европските првенства имаме одиграно 25 средби, а на Мундијалите сме настапиле 34 пати Македонската ракометна репрезентација утрово замина за Хрватска, каде ќе биде дел од Европското првенство.

Времеплов
x