20
Сеул го прифати предлогот на Пјонгјанг за  работни преговори

Сеул го прифати предлогот на Пјонгјанг за „работни преговори“

пред 2 месеци - Сител - Свет

Јужнокорејската Влада денеска го прифати предлогот на Северна Кореја за одржување „преговори на работно ниво“ на 15 јануари,...

Сеул го прифати предлогот на Пјонгјанг за  работни преговори

Сеул го прифати предлогот на Пјонгјанг за „работни преговори“

пред 2 месеци - Алфа - Свет

Јужнокорејската Влада денеска го прифати предлогот на Северна Кореја за одржување „преговори на работно ниво“ на 15 јануари.

Сеул го прифати предлогот на Пјонгјанг за  работни преговори

Сеул го прифати предлогот на Пјонгјанг за „работни преговори“

пред 2 месеци - Лидер - Без катеторија

Јужнокорејската Влада денеска го прифати предлогот на Северна Кореја за одржување „преговори на работно ниво“ на 15 јануари,...

Ким Џонг ун во Јужна Кореја ќе испрати армија убавици

Ким Џонг-ун во Јужна Кореја ќе испрати армија убавици

пред 2 месеци - A1on - Спорт

Северна Кореја на Олимписките игри кои идниот месец ќе се одржуваат во јужнокорејскиот град Пјонгчанг, освен спортисти ќе испрати и „армија убавици“.

Пјонгјанг и Сеул одржаа сериозни и искрени мировни разговори на високо ниво

Пјонгјанг и Сеул одржаа сериозни и искрени мировни разговори на високо ниво

пред 2 месеци - Репортер - Живот

Оптимизмот за односите меѓу Северна и Јужна Кореја може да се каже дека дојде до високо ниво кога во вторникот беа имаше меѓународни разговори, кои беа прогласени за сериозни и искрени и дека ќе имаат вредни резултати.

Времеплов
x