20
Ѓоковиќ  Не сум 100 проценти здрав  но во мене гори стар оган

Ѓоковиќ: Не сум 100 проценти здрав, но во мене гори стар оган

пред 2 месеци - Канал 5 - Тенис

- Никогаш немав толку долга пауза и мило ми е што сум тука повторно. Ми недостигаа натпревари на големите турнири. Во исто време, имав во изминатите шест месеци многу време за моето семејство, бев во можност да се одморам и освежам.

Ѓоковиќ  Не сум 100 проценти здрав  но во мене гори стар оган

Ѓоковиќ: Не сум 100 проценти здрав, но во мене гори стар оган

пред 2 месеци - +Инфо - Спорт

Поранешниот светски рекет број 1 Новак Ѓоковиќ информира дека не е 100 проценти здрав, но дека ситуацијата со повредената рака е подобрена и дека е пресреќен што ќе се врати на теренот на Австралија опен.

Ѓоковиќ признава  Уште не сум 100 отсто подготвен

Ѓоковиќ признава: Уште не сум 100 отсто подготвен

пред 2 месеци - Top Sport - Спорт

Поранешниот светски број 1, Новак Ѓоковиќ признава дека неговиот лакт уште не е 100 отсто подготвен пред кам-бекот по шест месеци во аут на Австралискиот опен.

Ѓоковиќ ја промени техниката на сервирање

Ѓоковиќ ја промени техниката на сервирање

пред 2 месеци - Кајгана - Тенис

Поранешниот најдобар тенисер на светот Новак Ѓоковиќ играше на турнири во Мелбурн каде покажа дека има промена во начинот на кој сервира.

Ѓоковиќ  Убаво е што се враќам  поминав низ тежок период

Ѓоковиќ: Убаво е што се враќам, поминав низ тежок период

пред 2 месеци - Канал 5 - Тенис

Ѓоковиќ беше задоволен од прикажаното и се заблагодари на сите кои му даваа поддршка изминатиот период. - Убаво е што се враќам на теренот и во Австралија.

Ѓоковиќ се врати победнички  Пресреќен сум што сум повторно на терените

Ѓоковиќ се врати победнички: Пресреќен сум што сум повторно на терените

пред 2 месеци - Дерби - Тенис

Новак Ѓоковиќ го направи сефтето, се врати на терените со победа. Тој одигра егзибициски меч со со петтиот на АТП листата,Доминик Тим и за нешто повеќе од час игра успеа да го победи со 2:0 (6:1, 6:4).

Ѓоковиќ  Убаво е што се враќам  поминав низ тежок период

Ѓоковиќ: Убаво е што се враќам, поминав низ тежок период

пред 2 месеци - A1on - Тенис

Поранешниот светски рекет број 1 Новак Ѓоковиќ оствари победа над Доминик Тим на егзибицискиот турнир во предградието на Мелбурн, Кујонг, во првиот меч по паузата поради повреда.

Новак Ѓоковиќ со победа го одбележа враќањето на терените

Новак Ѓоковиќ со победа го одбележа враќањето на терените

пред 2 месеци - Кајгана - Тенис

Новак Ѓоковиќ се врати на терен после шестмесечна пауза и во два сета го совлада Тим Доминик, во пријателски натпревар во Мелбурн.

Времеплов
x