20
РАКОМЕТ  Македонија ја победи Словенија со 25 24

РАКОМЕТ: Македонија ја победи Словенија со 25:24

пред 4 месеци - Вечер - Спорт

Македонија со фантастична победа го стартуваше настапот на ЕП 2018, славејќи на дуелот против Словенија со 25-24 за неверојатен почеток на новата европска авантура.

Митревски  Јас не бев клучниот играч  сите сме заслужни за големата победа

Митревски: Јас не бев клучниот играч, сите сме заслужни за големата победа

пред 4 месеци - Sportmedia - Ракомет

Никола Митревски беше клучниот играч за пресвртот на македонската репрезентација кон крајот на првото полувреме. Македонскиот голман во победата над Словенија 25-24 запиша девет интервенции.

РАУЛ ГОНЗАЛЕС  Имаме два бода  но играме против Црна гора

РАУЛ ГОНЗАЛЕС: Имаме два бода, но играме против Црна гора

пред 4 месеци - Sportmedia - Ракомет

Дебитираше Шпанецот на клупата на Македонија со голема победа над Словенија (25:24). Мора да бидеме задоволни, особено нашиот стручен штба предводен од Раул Гонзалес.

Времеплов
x