20
БАЈКАТА ОД ЗАГРЕБ  Пробаа со ќотек  им вративме со СРЦЕ

БАЈКАТА ОД ЗАГРЕБ: Пробаа со ќотек, им вративме со СРЦЕ

пред 3 месеци - Македонски Спорт - Ракомет

Ех Вујо, Вујо... Ако ти си мајстор нашиот Раул Гонзалес е велемајстор. Проба на сила, со ситни игри, провокации... но не ти пали тоа.

Печено прасе  Ала Вујо Мајсторе

Печено прасе „Ала Вујо Мајсторе“

пред 3 месеци - Sportmedia - Ракомет

Македонските навивачи слават победа над Словенија и тоа во голем стил. „Фалангата“ слави во Загреб и тоа во голем стил! Испечено е прасе „Ала Вујо Мајсторе“.

Времеплов
x