20
Саинс е нов лидер на Дакар релито

Саинс е нов лидер на Дакар релито

пред 2 месеци - Top Sport - Авто

Шпанскиот двократен ВРЦ шампион, Карлос Саинс го презеде водството на Дакар релито од колегата од Пежо, Стефан Петерхансел, откако актуелниот шампион удри во карпа и загуби час и 45 минути во поправки.

Ден одмор за натпреварувачите на релито  Дакар 2018

Ден одмор за натпреварувачите на релито „Дакар 2018“

пред 2 месеци - Идивиди - Спорт

По шестте изминати етапи на 40-то издание на најпознатото светско рели „Дакар“, денеска е слободен ден. Фаворитите за највисок пласман, возачите на Пежо, Стефан Петерхансел и Карлос Саинц се на првите две позиции во генералниот поредок.

Ден одмор за натпреварувачите на релито  Дакар 2018

Ден одмор за натпреварувачите на релито „Дакар 2018“

пред 2 месеци - Канал 5 - Спорт

Фаворитите за највисок пласман, возачите на Пежо, Стефан Петерхансел и Карлос Саинц се на првите две позиции во генералниот поредок.

Возач на Дакар релито заглави во океан

Возач на Дакар релито заглави во океан!

пред 2 месеци - Top Sport - Авто

Возачот на Мини Х-Рејд, Јазид Ал Рахџи мораше да биде „извлекуван“ од Пацифичкиот Океан во текот на петтата етапа на Дакар релито губејќи речиси два часа на евакуацијата.

Леб  заглави  во дините  Петерхансел со уште поголемо водство

Леб „заглави“ во дините, Петерхансел со уште поголемо водство

пред 2 месеци - Top Sport - Авто

Стефан Петерхансел постави најдобро време на петтата етапа на Дакар релито од 266 километри од Сан Хуан де Маркона до Арекипа,...

Времеплов
x