20
Трамп е во одлична здравствена состојба

Трамп е во одлична здравствена состојба

пред 2 месеци - Бриф - Свет

Претседателот е во одлична здравствена состојба, изјави лекарот на Белата куќа д-р Рони Џексон по првиот медицински преглед на Доналд Трамп по преземањето на функцијата пред речиси една година.

Белата Куќа  Трамп е во одлична здравствена состојба

Белата Куќа: Трамп е во одлична здравствена состојба

пред 2 месеци - Канал 5 - Свет

„Медицинскиот преглед во воената болница „Валтер Ред“ е исклучително успешен. Претседателот има одлично здравје“, изјави лекарот Рони Џексон, кој претходно беше задолжен за прегледи на неговиот претходник, Барак Обама.

Трамп е во одлична здравствена состојба

Трамп е во одлична здравствена состојба

пред 2 месеци - Сител - Свет

Loading Video... Претседателот е во одлична здравствена состојба, изјави лекарот на Белата куќа д-р Рони Џексон по првиот медицински преглед на Доналд Трамп по преземањето на функцијата пред речиси една година.

Белата куќа  Трамп е во одлична здравствена состојба

Белата куќа: Трамп е во одлична здравствена состојба

пред 2 месеци - Весник - Свет

Американскиот претседател Доналд Трамп е во одлична здравствена состојба, соопшти доцна синоќа Белата куќа цитирајќи го неговиот лекар после првиот систематски преглед по доаѓањето на Трамп на власт.

Лекар од Белата куќа  Трамп е во одлично здравје

Лекар од Белата куќа: Трамп е во одлично здравје

пред 2 месеци - Алфа - Свет

Претседателот е во одлична здравствена состојба, изјави лекарот на Белата куќа д-р Рони Џексон по првиот медицински преглед на Доналд Трамп по преземањето на функцијата пред речиси една година.

Белата куќа  Трамп е во одлична здравствена состојба

Белата куќа: Трамп е во одлична здравствена состојба

пред 2 месеци - Вечер - Свет

Американскиот претседател Доналд Трамп е во одлична здравствена состојба, соопшти доцна синоќа Белата куќа цитирајќи го неговиот лекар после првиот систематски преглед по доаѓањето на Трамп на власт.

Лекар од Белата куќа  Трамп е во одлично здравје

Лекар од Белата куќа: Трамп е во одлично здравје

пред 2 месеци - +Инфо - Свет

Претседателот е во одлична здравствена состојба, изјави лекарот на Белата куќа д-р Рони Џексон по првиот медицински преглед на Доналд Трамп по преземањето на функцијата пред речиси една година.

Трамп е во одлична здравствена состојба

Трамп е во одлична здравствена состојба

пред 2 месеци - A1on - Свет

Претседателот е во одлична здравствена состојба, изјави лекарот на Белата куќа д-р Рони Џексон по првиот медицински преглед на Доналд Трамп по преземањето на функцијата пред речиси една година.

Трамп е здрав

Трамп е здрав

пред 2 месеци - еМАГАЗИН - Свет

Претседателот е во одлична здравствена состојба, изјави лекарот на Белата куќа д-р Рони Џексон по првиот медицински преглед на Доналд Трамп по преземањето на функцијата пред речиси една година.

Белата куќа  Трамп е во одлична здравствена состојба

Белата куќа: Трамп е во одлична здравствена состојба

пред 2 месеци - Нова ТВ - Свет

Американскиот претседател, Доналд Трамп, е во одлична здравствена состојба, соопшти доцна синоќа Белата куќа цитирајќи го неговиот лекар после првиот систематски преглед по доаѓањето на Трамп на власт.

Нов вербален испад  Трамп зборува за земји  по ни дупки

Нов вербален испад: Трамп зборува за земји „по…ни дупки“

пред 2 месеци - Либертас - Колумни

На разговори за миграцијата од Хаити и од африканските држави, американскиот претседател Донад Трамп ги нарекол овие земји „по…ни дупки“.

Времеплов
x