20
Јанушев ВМРО ДПМНЕ е најмоќната најголемата и најбројната партија која секогаш е на браникот на татковината

Јанушев: ВМРО-ДПМНЕ е најмоќната, најголемата и најбројната партија која секогаш е на браникот на татковината

пред 4 месеци - Прес 24 - Македонија

Гостин во вестите на Канал 5 телевизија во вестите во 18 часот беше новиот генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, тој на граѓаните им ги честиташе новогодишните, божиќни празници и Василица, им посака здравје, благосостојба и подобар живот.

Николоски Доколку излезе надвор од рамките на ОН во спорот за името Македонија е единствена која ќе загуби

Николоски: Доколку излезе надвор од рамките на ОН во спорот за името, Македонија е единствена која ќе загуби

пред 4 месеци - Прес 24 - Македонија

Во интервју за телевизија Сител, еден од новите потпретседатели на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, кажа дека партијата...

Николоски Само отворено ВМРО ДПМНЕ е рецепт за успех

Николоски: Само отворено ВМРО-ДПМНЕ е рецепт за успех

пред 4 месеци - Прес 24 - Македонија

ВМРО-ДПМНЕ е историски а и секако во дејствувањето на политичката партија секогаш била прозападна ориентирана политичка партија и претходно организација, која што се стремела за независна македонска држава која што ќе е во сојуз со Западните сили.

Јонуз Новите имиња во ВМРО не носат промени

Јонуз: Новите имиња во ВМРО не носат промени

пред 4 месеци - Фаланга - Македонија

Новоизбраниот Извршен комитет на ВМРО ДПМНЕ не може да понуди ништо спектакуларно во поглед на досегашното делување, смета политичкиот аналитичар Агим Јонуз.

Николовски: Демократско, народно и европско ВМРО ДПМНЕ е нашата цел

пред 4 месеци - ТВ Нова - Македонија

Би сакал да се заблагодарам на сите членови на ЦК, на Претседателот на партијата, како и на членовите на ВМРО ДПМНЕ за можноста и привилегијата да бидам Потпретседател на ВМРО ДПМНЕ, пишува на Фејсбук пратеникот Александар Николовски.

Николоски Со многу работа лична посветеност и жртва ќе помогнам ВМРО ДПМНЕ да се соочи со предизвиците

Николоски: Со многу работа, лична посветеност и жртва ќе помогнам ВМРО-ДПМНЕ да се соочи со предизвиците

пред 4 месеци - Весник - Македонија

Новоизбраниот потпретседател на опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски преку објава на својот овицијален фејсбук...

Николоски Со многу работа лична посветеност и жртва ќе помогнам ВМРО ДПМНЕ да се соочи со предизвиците

Николоски: Со многу работа, лична посветеност и жртва ќе помогнам ВМРО-ДПМНЕ да се соочи со предизвиците

пред 4 месеци - Вечер - Македонија

Новоизбраниот потпретседател на опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски преку објава на својот овицијален фејсбук...

Николоски Со многу работа лична посветеност и жртва ќе помогнам ВМРО ДПМНЕ да се соочи со предизвиците

Николоски: Со многу работа, лична посветеност и жртва ќе помогнам ВМРО-ДПМНЕ да се соочи со предизвиците

пред 4 месеци - Макфакс - Македонија

Новоизбраниот потпретседател на опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски преку објава на својот овицијален фејсбук...

Николоски ВМРО ДПМНЕ е партија на народот и секогаш ќе го слушаме неговиот глас

Николоски: ВМРО-ДПМНЕ е партија на народот и секогаш ќе го слушаме неговиот глас

пред 4 месеци - Прес 24 - Македонија

Александар Николоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ денеска се огласи на социјалните мрежи: - Би сакал да се заблагодарам...

Николоски Пред нас се големи предизвици партијата мора да учи од минатото и да се подобрува за иднината

Николоски: Пред нас се големи предизвици, партијата мора да учи од минатото и да се подобрува за иднината

пред 4 месеци - A1on - Македонија

Новоизбраниот потпретседател на опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски преку објава на својот овицијален фејсбук...

Николоски Доколку излезе надвор од ракмите на ОН во спорот за името Македонија е единствена која ќе загуби

Николоски: Доколку излезе надвор од ракмите на ОН во спорот за името, Македонија е единствена која ќе загуби

пред 4 месеци - Лидер - Без катеторија

Приоритет на ВМРО-ДПМНЕ е Македонија час поскоро да стане членка на НАТО алијансата и час поскоро да почне преговори со ЕУ...

Николоски ВМРО ДПМНЕ е партија на народот и секогаш ќе го слушаме неговиот глас

Николоски: ВМРО-ДПМНЕ е партија на народот и секогаш ќе го слушаме неговиот глас

пред 4 месеци - Лидер - Без катеторија

(ФБ статус на Александар Николоски- потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ) Би сакал да се заблагодарам на сите членови на ЦК, на Претседателот на партијата, како и на членовите на ВМРО ДПМНЕ за можноста и привилегијата да бидам Потпретседател на ВМРО ДПМНЕ.

Времеплов
x