20
Трамп за изјавата за Африканците Го реков тоа што многумина го мислат а не смеат да го кажат

Трамп за изјавата за Африканците: Го реков тоа што многумина го мислат, а не смеат да го кажат

пред 2 месеци - Сител - Свет

Извор од Белата куќа тврди дека американскиот претседател Доналд Трамп во врска со неговата навредлива изјава за африканските...

Трамп Го реков тоа што многумина го мислат а не смеат да го кажат

Трамп: Го реков тоа што многумина го мислат, а не смеат да го кажат

пред 2 месеци - A1on - Свет

Извор од Белата куќа тврди дека американскиот претседател Доналд Трамп во врска со неговата навредлива изјава за африканските...

Поранешниот претседател на Мексико кон Трамп Твојата уста е како депонија

Поранешниот претседател на Мексико кон Трамп: Твојата уста е како депонија!

пред 2 месеци - Канал 5 - Свет

Како што пренесе „Вашингтон пост“, кој се повикува на повеќе неименувани извори, на состанокот со американските сенатори...

Трамп ги отфрли обвинувањата дека кажал навредливи работи за дел од африканските земји

Трамп ги отфрли обвинувањата дека кажал навредливи работи за дел од африканските земји

пред 2 месеци - 24 вести - Свет

Американскиот претседател не негира дека за време на состанокот посветен на имиграцијата изнел некои тешки зборови кон дел од земјите од африканскиот континент, но дека новинарите погрешно ја пренеле целата информација.

Трамп повторно повика на изградба на ѕид на границата на САД со Мексико

Трамп повторно повика на изградба на ѕид на границата на САД со Мексико

пред 2 месеци - +Инфо - Свет

Претседателот на САД Доналд Трамп повторно повика на изградба на ѕид долж границата со Мексико. „Демократите изгледа се стремат...

Трамп Африка и Хаити се ср е од држави

Трамп: Африка и Хаити се „ср..е од држави“

пред 2 месеци - +Инфо - Свет

Американскиот претседател Доналд Трамп се занесе синоќа на состанок со парламентарци во Белата куќа за имиграцијата, нарекувајќи, според „Вашингтон пост“, неколку африкански нации и Хаити како „ср.

Трамп Африка и Хаити се ср е од држави

Трамп: Африка и Хаити се „ср..е од држави“

пред 2 месеци - Алфа - Свет

Американскиот претседател Доналд Трамп се занесе синоќа на состанок со парламентарци во Белата куќа за имиграцијата, нарекувајќи, според „Вашингтон пост“, неколку африкански нации и Хаити како „ср.

Трамп се повлекува  не зборував навредливо за мигрантите

Трамп се повлекува : не зборував навредливо за мигрантите

пред 2 месеци - Канал 5 - Свет

Американскиот претседател сепак потврди дека користел остар речник . Тој на твитер напиша дека не користел навредливи зборови против Хаити , Ел Салвадор и Африканските држави и не ги нарекол дека се ѓубре .

Нов вербален испад Трамп зборува за земји по  ни дупки

Нов вербален испад: Трамп зборува за земји „по...ни дупки“

пред 2 месеци - DW - Свет

На разговори за миграцијата од Хаити и од африканските држави, американскиот претседател Донад Трамп ги нарекол овие земји „по.

Топли поздрави за Трамп од по  те земји

Топли поздрави за Трамп од „по...те земји“

пред 2 месеци - DW - Свет

По...ни земји? Така американскио тпретседател Трамп ги нарече Хаити, Ел Салвадор и африканските држави. Во тие земји многу луѓе мислат поинаку, но има и онакви кои се согласуваат со Трамп.

Обединетите нации за Трамп  тој е расист

Обединетите нации за Трамп – тој е расист

пред 2 месеци - Канал 5 - Свет

,, Доколку се потврди шокантната и срамна изјава на претседателот Трамп , нема друг збор што би можел да го употребам освен ,,расист “ .

Трамп Зошто ни доаѓаат мигранти од шутрачки земји

Трамп: Зошто ни доаѓаат мигранти од шутрачки земји

пред 2 месеци - Вечер - Свет

На состанокот со членовите од Конгресот, американскиот претседател Доналд Трамп го загуби трпението за време на расправата за двостраниот договор за имиграција, пишува „Вашингтон пост“.

Хаити побара официјално објаснување за изјавата на Трамп

Хаити побара официјално објаснување за изјавата на Трамп

пред 2 месеци - Вечер - Свет

Владата на Хаити синоќа официјално го повика американскиот амбасадор во земјата да објасни зошто претседателот Доналд Трамп ги нарекол шутрачки земји Хаити, Ел Салвадор и некои африкански земји.

Трамп Зошто примаме луѓе од шутрачки земји

Трамп: Зошто примаме луѓе од шутрачки земји?!

пред 2 месеци - 24 вести - Свет

Претседателот на САД Доналд Трамп со остра антимигрантска реторика. „Зошто ни доаѓаат сите тие луѓе од шутрачки земји“, прашал Трамп за време на расправата на состанокот со членовите од конгресот.

Хаити побара официјално објаснување за изјавата на Трамп

Хаити побара официјално објаснување за изјавата на Трамп

пред 2 месеци - Весник - Свет

Владата на Хаити синоќа официјално го повика американскиот амбасадор во земјата да објасни зошто претседателот Доналд Трамп ги нарекол шутрачки земји Хаити, Ел Салвадор и некои африкански земји.

Хаити побара официјално објаснување за изјавата на Трамп

Хаити побара официјално објаснување за изјавата на Трамп

пред 2 месеци - Макфакс - Свет

Владата на Хаити синоќа официјално го повика американскиот амбасадор во земјата да објасни зошто претседателот Доналд Трамп ги нарекол шутрачки земји Хаити, Ел Салвадор и некои африкански земји.

ОН Нема друг збор за Трамп освен расист

ОН: Нема друг збор за Трамп освен расист

пред 2 месеци - Либертас - Свет

Обединетите нации остро ја осудија и ја нарекоа расистичка изјавата на американскиот претседател Доналд Трамп кој африканскиte земји и Хаити ги нарече „дупки“.

Трамп Зошто ни доаѓаат мигранти од шутрачки земји

Трамп: Зошто ни доаѓаат мигранти од шутрачки земји

пред 2 месеци - Макфакс - Свет

На состанокот со членовите од Конгресот, американскиот претседател Доналд Трамп го загуби трпението за време на расправата за двостраниот договор за имиграција, пишува „Вашингтон пост“.

Трамп Зошто ни доаѓаат мигранти од шутрачки земји

Трамп: Зошто ни доаѓаат мигранти од шутрачки земји?

пред 2 месеци - A1on - Свет

На состанокот со членовите од Конгресот, американскиот претседател Доналд Трамп го загуби трпението за време на расправата за двостраниот договор за имиграција, пишува „Вашингтон пост“.

Хаити побара официјално објаснување за изјавата на Трамп

Хаити побара официјално објаснување за изјавата на Трамп

пред 2 месеци - A1on - Свет

Владата на Хаити синоќа официјално го повика американскиот амбасадор во земјата да објасни зошто претседателот Доналд Трамп ги нарекол шутрачки земји Хаити, Ел Салвадор и некои африкански земји.

Трамп повторно повика на изградба на ѕид на границата на САД со Мексико

Трамп повторно повика на изградба на ѕид на границата на САД со Мексико

пред 2 месеци - 24 вести - Свет

Претседателот на САД Доналд Трамп повторно повика на изградба на ѕид долж границата со Мексико. „Демократите изгледа се стремат...

Нов вербален испад Трамп зборува за земји по ни дупки

Нов вербален испад: Трамп зборува за земји „по…ни дупки“

пред 2 месеци - Либертас - Колумни

На разговори за миграцијата од Хаити и од африканските држави, американскиот претседател Донад Трамп ги нарекол овие земји „по…ни дупки“.

Времеплов
x