20
Што кажаа нашите репрезентативци  по средбата со Словенија

Што кажаа нашите репрезентативци, по средбата со Словенија…

пред 3 месеци - РК Металург - Ракомет

Општо задоволство владееше меѓу нашите рептрезентативци, по историскиот триумф против селекцијата на Словенија. Во таа насока...

Лазаров  Клучна за нашата победа беше публиката

Лазаров: Клучна за нашата победа беше публиката

пред 3 месеци - Макфакс - Спорт

„Клучна за нашата победа беше публиката, се чувствувавме како да играме дома, на наш терен. Големата бројка на наши навивачи...

Митревски  Јас не бев клучниот играч  сите сме заслужни за големата победа

Митревски: Јас не бев клучниот играч, сите сме заслужни за големата победа

пред 3 месеци - Sportmedia - Ракомет

Никола Митревски беше клучниот играч за пресвртот на македонската репрезентација кон крајот на првото полувреме. Македонскиот голман во победата над Словенија 25-24 запиша девет интервенции.

КИРЕ ЛАЗАРОВ ИМ СЕ ЗАБЛАГОДАРИ НА НАВИВАЧИТЕ  Се чувствуваме како да играме во Македонија

КИРЕ ЛАЗАРОВ ИМ СЕ ЗАБЛАГОДАРИ НА НАВИВАЧИТЕ: Се чувствуваме како да играме во Македонија!

пред 3 месеци - Infomax - Спорт

Тој кажа дека победена била една многу квалитетна репрезентација, која игра многу цврсто. Кире Лазаров после натпреварот против Словенија и се заблагодари на публиката и македонските фанови за кои кажа дека биле клучни за победата.

Голема победа на Македонија, бронзените паднаа!!!

пред 3 месеци - Фама - Спорт

Првата препрека е помината, силната, бронзената Словенија падна од храбрите црвено-жолти момчиња. Храбро на терен, со голема помош од трибините ја постигнавме првата победа на ЕП во Хрватска.

Лазаров  Се чувствувам како да одигравме два натпревари

Лазаров: Се чувствувам како да одигравме два натпревари

пред 3 месеци - Дерби - Ракомет

Фото: Филип Вирановски / РФМ Кире Лазаров повторно беше вистински лидер на македонската репрезентација и еден од најзаслужните што ЕП во Хрватска го започнавме со победа над Словенија.

Лазаров  Публиката беше клучна  се чувствувавме како да играме дома

Лазаров: Публиката беше клучна, се чувствувавме како да играме дома

пред 3 месеци - Sportmedia - Ракомет

„Знаевме дека не смееме да кикснеме. Победивме многу квалитетна репрезентација“, вели капитенот Капитенот Кирил Лазаров уште еднаш одигра како вистински предводник на теренот.

Времеплов
x