20
На ЕП во Хрватска  комплетирано е првото коло  Резултати

На ЕП во Хрватска, комплетирано е првото коло. Резултати

пред 3 месеци - РК Металург - Ракомет

Денеска се одиграни и преостанатите четири средби од првото коло на ЕП во Хрватска. Играни се средбите во групите “Ц“ и “Д“.

Од грч до хепиенд  Македонија ја пречкрта Словенија на ракометното ЕП

Од грч до хепиенд: Македонија ја пречкрта Словенија на ракометното ЕП

пред 3 месеци - Нова ТВ - Спорт

Фото: cro2018.ehf-euro.com Македонија ја забележа првата победа во премиерните настапи на Европските ракометни првенства.

Комплетни резултати од првиот ден на ЕП во Хрватска

Комплетни резултати од првиот ден на ЕП во Хрватска

пред 3 месеци - РК Металург - Ракомет

Денеска и официјално почна ЕП во Хрватска. Одиграни се четири средби, со кои е комплетирано првото коло во групите “А“ и “Б“ и на кои се постигнати воглавно очекувани резултати.

 Коцкеста  балканска класика  Хрватска двоцифрено подобра од Србија

„Коцкеста“ балканска класика: Хрватска двоцифрено подобра од Србија

пред 3 месеци - Нова ТВ - Спорт

Фото: cro2018.ehf-euro.com Балканската класика на Европското ракометно првенство ѝ припадна на домашната селекција. Хрватска...

ЕП во ракомет  Исланд и Белорусија со премиерни победи во Хрватска

ЕП во ракомет: Исланд и Белорусија со премиерни победи во Хрватска

пред 3 месеци - Нова ТВ - Спорт

Фото: cro2018.ehf-euro.com Репрезентациите на Исланд и Белорусија со победнички влез на 13. Европско првенство во ракомет во Хрватска.

Утре почнува ЕП во Хрватска  Распоред на првото коло од групната фаза

Утре почнува ЕП во Хрватска. Распоред на првото коло од групната фаза

пред 3 месеци - РК Металург - Ракомет

Утре почнува 13-тото издание на европските првенства. Се игра во Хрватска, која по вторпат е домаќин на континенталните шампионати, по првенството во 2000-тата година.

Времеплов
x