20
Вујовиќ  После 43 години поминати во ракометот  јас не ги знам правилата

Вујовиќ: После 43 години поминати во ракометот, јас не ги знам правилата

пред 3 месеци - Sportmedia - Ракомет

Селекторот на Словеија, Веселин Вујовиќ, веднаш по мечот за македонските медиуми изјави дека Македонија заслужено победила и дека клучна била нашата серија од 7:0, направена на крајот од првото и почетокот на второто полувреме.

Вујовиќ ја презема вината, но потоа „го избриша подот“ со судиите!

пред 3 месеци - Дерби - Ракомет

Од Загреб за „Дерби“, Александар Табаковски Селекторот на Словенија, Веселин Вујовиќ, со брутален медиумски напад врз судиската двојка од Романија побара образложение за поразот што неговите избраници го претрпеа од Македонија.

Вујовиќ  Никако да го сфатиме овој чуден судиски критериум

Вујовиќ: Никако да го сфатиме овој чуден судиски критериум

пред 3 месеци - Дерби - Ракомет

Веселин Вујовиќ не можеше да го сокрие разочарувањето од поразот на неговата репрезентација од Македонија, а во својата прва изјава по средбата во Загреб истакна дел од причините за поразот.

Времеплов
x