20
Хрватите воодушевени од македонската убавина на трибините и од атмосферата која ја направи  Фалангата

Хрватите воодушевени од македонската убавина на трибините и од атмосферата која ја направи „Фалангата“

пред 2 месеци - Sportmedia - Ракомет

Секој сака да има гости како што тоа се македонските навивачи во Загреб Македонија како да играше на домашен терен во Загреб против Словенија, бидејќи неколку илјади навивачи обоени во црвена и жолта боја, направија атмосфера за памтење.

Фалангата веќе грми во Загреб  Фотогалерија

Фалангата веќе грми во Загреб (Фотогалерија)

пред 2 месеци - Македонски Спорт - Ракомет

Македонските фанови ја „билдаат“ атмосферата на улиците на Загреб, пред „Арената“, додека клубот „Роко“ е епицентарот на...

ЕП   Хрватска 2018  Македонските навивачи се подготвуваат за вечерашниот дуел

ЕП - Хрватска 2018: Македонските навивачи се подготвуваат за вечерашниот дуел

пред 2 месеци - Сител - Ракомет

Македонските навивачи кои се присутни во Загреб веќе ја подреваат атмосферата за вечерашниот дуел со Словенија. Нашите навивачи се наоѓаат во фан зоната во „Club Roko" на улица Јарунска бр.

 Рокаат  македонски хитови во  Роко

„Рокаат“ македонски хитови во „Роко“

пред 2 месеци - Sportmedia - Ракомет

Клубот „Роко" (на улица „Јарунска 5") во Загреб е собирниот центар, отворен простор за дружење на македонските фанови. Денеска...

Клубот  Роко  во Загреб е македонската фан зона на ЕП

Клубот „Роко“ во Загреб е македонската фан-зона на ЕП

пред 2 месеци - Sportmedia - Ракомет

Утре во Загреб ќе биде отворена македонска фан-зоната, која традиционално ги собира сите македонски навивачи кои дојдоа да го бодрат националниот тим.

 Фалангата  го живна Загреб  Пазете се доаѓаат опасните Македонци

„Фалангата“ го живна Загреб: Пазете се доаѓаат опасните Македонци

пред 2 месеци - Sportmedia - Ракомет

Фановите на македонската репрезентација денеска ги има во мал број, но затоа утре се очекува Арената Загреб да биде обоена во „црвено-жолто“.

Времеплов
x