20
Фановите на Рома контра претседателот  Не ни треба нов стадион

Фановите на Рома контра претседателот: Не ни треба нов стадион

пред 3 месеци - Top Sport - Фудбал

Дел од навивачите на Рома поставија навредливи банери за претседателот Џејмс Палота, инсистирајќи дека не им е потребен нов стадион.

Навивачите на Рома почнаа војна со газдата  Не сакаме нов стадион

Навивачите на Рома почнаа војна со газдата: Не сакаме нов стадион

пред 3 месеци - Дерби - Фудбал

Навивачите на Рома почнаа сериозно да го навредуваат претседателот на клубот Џејмс Палота и му порачаа дека не го сакаат новиот стадион, кој што наскоро треба да почне да се гради.

Времеплов
x