20
Рио Фердинанд  За Санчез е подобро да оди во Сити наместо во Јунајтед

Рио Фердинанд: За Санчез е подобро да оди во Сити наместо во Јунајтед

пред 3 месеци - Top Sport - Фудбал

Навивачите на Манчестер јунајтед го нарекоа својот поранешен дефанзивец „предавник“, откако тој јавно му порача на Алексис Санчез дека е подобро да се одлучи за градскиот ривал Сити наместо да оди во Јунајтед поради шансите да освојува трофеи.

Болна вистина  Рио посочи зошто Алексис ќе го избере Сити пред Јунајтед

Болна вистина: Рио посочи зошто Алексис ќе го избере Сити пред Јунајтед!

пред 3 месеци - Дерби - Фудбал

Алексис Санчез е пред заминување од Арсенал и единствена загатка која се обидуваат да ја решат англиските таблоиди е тоа...

Венгер не го сака Мики  сака Јунајтед да вметне негов сонародник во зделката за Санчез

Венгер не го сака Мики, сака Јунајтед да вметне негов сонародник во зделката за Санчез

пред 3 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Медиумите од „Островото“ откриваат нови детали од можниот трансфер на Алексис Санчез на Олд Трафорд, Арсен Венгер бара да...

Венгер за прв пат призна пораз во случајот со ѕвездата  Тој нема да го продолжи договор со Арсенал

Венгер за прв пат призна пораз во случајот со ѕвездата: Тој нема да го продолжи договор со Арсенал

пред 3 месеци - Дерби - Фудбал

Премиерлигашот Арсенал по крајот на актуелнава сезона може да остане без неколку важни играчи на кои им завршува договорот, па токму овој преоден рок е последна шанса да заработат одредена сума на нив.

Венгер за прв пат призна пораз во случајот со ѕвездата  Тој нема да го продолжи договор со нас

Венгер за прв пат призна пораз во случајот со ѕвездата: Тој нема да го продолжи договор со нас

пред 3 месеци - Дерби - Фудбал

Премиерлигашот Арсенал по крајот на актуелнава сезона може да остане без неколку важни играчи на кои им завршува договорот, па токму овој преоден рок е последна шанса да заработат одредена сума на нив.

Венгер за прв пат призна пораз со случајот со ѕвездата  Тој нема да го продолжи договор со нас

Венгер за прв пат призна пораз со случајот со ѕвездата: Тој нема да го продолжи договор со нас

пред 3 месеци - Дерби - Фудбал

Премиерлигашот Арсенал по крајот на актуелнава сезона може да остане без неколку важни играчи на кои им завршува договорот, па токму овој преоден рок е последна шанса да заработат одредена сума на нив.

Јунајтед им го нуди Микитаријан плус пари за Санчез  но Арсенал посакува друг играч од  ѓаволите

Јунајтед им го нуди Микитаријан плус пари за Санчез, но Арсенал посакува друг играч од „ѓаволите“

пред 3 месеци - Фаланга - Спорт

Преговорите околу наводниот трансфер на Алексис Санчез на „Олд Трафорд“ добиваат се поголем интензитет деновиве.. Се шпекулира...

Манчестер Сити се откажал од Санчез  фановите шокирани

Манчестер Сити се откажал од Санчез, фановите шокирани

пред 3 месеци - Дерби - Фудбал

Манчестер Сити се откажал од трансферот на Алексис Санчез и веројатно ќе му овозможи на градскиот ривал Манчестер Јунајтед да дојде до потписот на чилеанскиот фудбалер, – пренесува „Би-Би-Си“.

Мурињо проговори за интересот на Алексис Санчез

Мурињо проговори за интересот на Алексис Санчез

пред 3 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Работите се променија, се шпекулира дека Алексис Санчез сега е поблиску до Манчестер јунајтед отколку до Манчестер Сити....

Конте откри што му дошепнал на Алексис во тунелот на  Стемфорд Бриџ

Конте откри што му дошепнал на Алексис во тунелот на „Стемфорд Бриџ“

пред 3 месеци - Дерби - Фудбал

Челси и Арсенал пред неколку дена одиграа навистина доста разочарувачки меч во полуфиналето во Карабао купот, а со оглед...

Јунајтед e заинтересиран за Варди и Чичарито

Јунајтед e заинтересиран за Варди и Чичарито

пред 3 месеци - Денар - Спорт

Откако вчера клубот направи неочекувана понуда за ѕвездата на Арсенал, Алексис Санчез, раководството на Манчестер Јунајтед, исто така, покажува интерес за двајца други напаѓачи од Премиерлигата.

Арсенал ќе го продаде Санчез ако се исполнат два услови

Арсенал ќе го продаде Санчез ако се исполнат два услови

пред 3 месеци - Дерби - Фудбал

Премиерлигашот Арсенал и дефинитивно е подготвен да го продаде Алексис Санчез во овој актуелен преоден рок, меѓутоа да се случи тоа мора да се исполнат два услови пренесува „Би-Би-Си“.

Времеплов
x