20
Талески откри каква порака добиле играчите од Раул на полувремето

Талески откри каква порака добиле играчите од Раул на полувремето

пред 2 месеци - Дерби - Ракомет

Македонската ракометна репрезентација на најдобар и најпосакуван можен начин го започна Европското првенство во Хрватска,...

Коментар  Тивка вода брег рони  Словенците тепаа  но беа  тепани

Коментар: Тивка вода брег рони! Словенците тепаа, но беа „тепани“!

пред 2 месеци - Дерби - Ракомет

Од Загреб за „Дерби“, Александар Табаковски Македонија славенички започна на Европското првенство во Хрватска, освојувајќи...

Ракометарите имаат нерешено по првото полувреме

Ракометарите имаат нерешено по првото полувреме

пред 2 месеци - Top Sport - Ракомет

Македонската ракометна репрезентација по првите 30 минути има нерешен резултат 11:11 против Словенија. Двете репрезентации го играа мечот од првото коло во рамките на Ц-групата на Европското првенство.

Времеплов
x