20
Нова шампионска партија на Вориорси

Нова шампионска партија на Вориорси

пред 2 месеци - Top Sport - Кошарка

Голден Стејт вориорс стигнаа до нова победа, добивајќи ги Торонто репторс во драматичен меч со 127:125. По убедливото прво...

НБА  Кливленд загуби по водство од 22 поени

НБА: Кливленд загуби по водство од 22 поени

пред 2 месеци - Сител - Кошарка

Loading Video...

Нема одбрана за ова  Леброн како локомотива  Од кош до другиот кош со моќно забивање за ерупција

Нема одбрана за ова, Леброн како локомотива: Од кош до другиот кош со моќно забивање за ерупција

пред 2 месеци - Дерби - Кошарка

Екипата на Кливленд Кавалирс игра лошо во изминатиов период со тоа што единствена светла точка е нивната најголема ѕвезда Леброн Џејмс кој постојано е ефикасен, дели асистенции, собира скокови, ама нема соодветна поддршка од соиграчите.

Вицешампионот е непрепознатлив  Кливленд падна во Индијанаполис  откако испушти предност од 22 разлика

Вицешампионот е непрепознатлив: Кливленд падна во Индијанаполис, откако испушти предност од 22 разлика

пред 2 месеци - Дерби - Кошарка

Вицепрвакот во НБА лигата тимот на Кливленд Кавалирс минува низ тежок и турбулентен период во кој бележи навистина лоши резултати.

НБА  И со  22 загубија од Индијана

НБА: И со +22 загубија од Индијана

пред 2 месеци - Сител - Кошарка

Драматичен меч со многу крајности одиграа Индијана и Кливленд кој на крајот им припадна на домашните со 97-95. Кавалирс имаа предност од 22 поени но Индијана со извонредна серија од 22-0 го торпедираше гостинот.

Џејмс не ги спаси Кавс од нов дебакл

Џејмс не ги спаси Кавс од нов дебакл

пред 2 месеци - Top Sport - Кошарка

Кливленд кавс го забележаа својот осми пораз во последните 11 натпревари, откако Индијана пејсерс во тесна завршница стигна до 97:95 победа.

Кливленд го доби синдромот на МЗТ  водеше 22 разлика и на крај загуби

Кливленд го доби синдромот на МЗТ, водеше 22 разлика и на крај загуби

пред 2 месеци - Sportmedia - Кошарка

Актуелниот вицепрвак го претрпе третиот пораз во низа, односно загуби седми пат во последните девет натпревари Кливленд продолжува да губи.

НБА  Нов пораз на Кливленд во серија  Леброн Џејмс бесен на соиграчите

НБА: Нов пораз на Кливленд во серија, Леброн Џејмс бесен на соиграчите

пред 2 месеци - Кајгана - Кошарка

Вчерашната НБА програма ни понуди 9 интересни натпревари, а најмногу внимание привлече пресметката помеѓу Индијана Пејсерс и Кливленд Кавалирс, каде ланскиот финалист доживеа уште еден изненадувачки пораз.

Времеплов
x