20
Вујовиќ  Да станам рудар  не ги знам ракометните правила

Вујовиќ: Да станам рудар, не ги знам ракометните правила

пред 3 месеци - Top Sport - Ракомет

Најдобриот меч во првото коло на ЕП во Хрватска дефинитивно беше дуелот на Македонија со Словенија во кој нашите репрезентативци...

Вујовиќ  После 43 години поминати во ракометот  јас не ги знам правилата

Вујовиќ: После 43 години поминати во ракометот, јас не ги знам правилата

пред 3 месеци - Sportmedia - Ракомет

Селекторот на Словеија, Веселин Вујовиќ, веднаш по мечот за македонските медиуми изјави дека Македонија заслужено победила и дека клучна била нашата серија од 7:0, направена на крајот од првото и почетокот на второто полувреме.

И Нико Медвед нема да игра за Словенците на ЕП

И Нико Медвед нема да игра за Словенците на ЕП

пред 3 месеци - Сител - Ракомет

Нико Медвед е последното име во редовите на репрезентацијата на Словенија, кое поради повреда нема да настапи на претстојното Европско ракометно првенство во Хрватска.

И Нико Медвед нема да игра за Словенците на ЕП

И Нико Медвед нема да игра за Словенците на ЕП

пред 3 месеци - Канал 5 - Ракомет

Капитенот на екипата на Горење, Медвед се повреди на вчерашната контролна средбата против Србија, па селекторот Веселин Вујовиќ мораше да менува во последен момент.

Уште еден проблем за Вујовиќ и Словенија  Ново име на листата на повредени пред стартот  на ЕП

Уште еден проблем за Вујовиќ и Словенија: Ново име на листата на повредени пред стартот на ЕП!

пред 3 месеци - Дерби - Ракомет

Селекцијата на Словенија е наш прв ривал на Европското првенство кое овој месец ќе се одигра во Хрватска, но предводникот Веселин Вујовиќ има доста главоболки пред стартот на овој шампионат и тоа со повредени играчи.

Уште проблем за Вујовиќ и Словенија  Ново име на листата на повредени пред стартот  на ЕП

Уште проблем за Вујовиќ и Словенија: Ново име на листата на повредени пред стартот на ЕП!

пред 3 месеци - Дерби - Ракомет

Селекцијата на Словенија е наш прв ривал на Европското првенство кое овој месец ќе се одигра во Хрватска, но предводникот Веселин Вујовиќ има доста главоболки пред стартот на овој шампионат и тоа со повредени играчи.

Времеплов
x