20
Убави Македонки ја окупираа загрепската  Арена

Убави Македонки ја окупираа загрепската „Арена“

пред 3 месеци - Пулс 24 - Ракомет

Иако Македонија вечерва ја однесе победата против Словенија, на трибините може да кажеме дека беше еднакво, барем што се однесува до вистинските навивачи.

Феноменално видео од атмосферата во  Арена

Феноменално видео од атмосферата во „Арена“

пред 3 месеци - Sportmedia - Ракомет

Едноставно синоќа беше гордост да се биде Македонец во Загреб

Хрватите воодушевени од македонската убавина на трибините и од атмосферата која ја направи  Фалангата

Хрватите воодушевени од македонската убавина на трибините и од атмосферата која ја направи „Фалангата“

пред 3 месеци - Sportmedia - Ракомет

Секој сака да има гости како што тоа се македонските навивачи во Загреб Македонија како да играше на домашен терен во Загреб против Словенија, бидејќи неколку илјади навивачи обоени во црвена и жолта боја, направија атмосфера за памтење.

2 000 навивачи ќе ја бодрат Македонија вечерва во Загреб

2.000 навивачи ќе ја бодрат Македонија вечерва во Загреб

пред 3 месеци - +Инфо - Спорт

Атмосферата во „Арена Загреб“ полека се подгрева за најважниот дуел вечерва во 19.30 часот во рамките на Ц-групата меѓу Македонија и Словенија.

Околу 2 000 навивачи ќе ги бодрат нашите ракометари во Хрватска

Околу 2.000 навивачи ќе ги бодрат нашите ракометари во Хрватска

пред 3 месеци - Нова ТВ - Спорт

Атмосферата во „Арена Загреб“ полека се загрева за најважниот дуел вечерва во 19 часот и 30 минути во рамките на Ц-групата меѓу Македонија и Словенија.

Времеплов
x